Náš TIP
Kouzlo rustikální kuchyně

Rustikální styl má v sobě hodně ze starých časů, čímž dodává našemu bydlení hřejivý pocit útulnosti. Libuje si v malebných dekoracích a absencí modernity a luxusu nás učí skromnosti a radosti z maličkostí. V čem všem vlastně tkví kouzlo rustikální kuchyně?

Kuchyně jako z pohádky

Právě v kuchyni trávíme velkou část života. Ve voňavém oparu právě uvařených jídel zde hodujeme a přitom si povídáme s rodinou či přáteli. Je to první místo, kde se setkáváme po práci a sdělujeme si své dojmy. I zrána si tu dopřáváme rychlou či poklidnou snídani podle toho, jestli je právě všední den nebo víkend. Proto je tak důležité, abychom se v kuchyni cítili příjemně. A právě kuchyně v rustikálním stylu může být pro nás tou pravou kuchyní jako z pohádky.

Kuchyně v rustikálním stylu

Každá kuchyně vyvedená do detailů v jednom stylu působí hned mnohem příjemněji. Je úpravná a není chaotická, čímž dodává jistý řád i celé domácnosti. Právě v takové kuchyni se pak mnohem radostněji vaří, jí, uklízí i povídá.

Taková rustikální kuchyně vlastně kopíruje styl dřevěného domku nebo srubu. Běžně v ní najdete tak půvabné sukovité dřevo, a to zejména ořechové či olšové. V rustikální kuchyni pak nemohou chybět ani dřevěné stropnice. Barvám v takové kuchyni pak vévodí hlavně teplé odstíny hnědé, červené či žluté. Příjemně však zde působí i barva zelená.

Ozdobné prvky především

Rustikální charakter kuchyně pak někdy doplňují i kachlová kamna jako z pohádky. Šmrnc celé kuchyni tradičně dodává i nádobí jakoby ze starých časů, deky a přehozy, ale i krajkované záclony a vyšívané ubrusy. Rustikální kuchyně se celkově vyznačují velkou zdobností. Její dekorativní prvky pak zjemňují využití bytelného stolu z masivního dřeva a pohodlných židlí nebo křesel. V rámci veškerého nábytku se klade důraz především na věrohodnost, takže je důležitý každý detail jednotlivých partií nábytku od skladby sestavy až po využitý materiál a jeho důsledné zpracování. Vše tak působí obdivuhodným dojmem ruční práce – a možná že právě ten nám v rustikální kuchyni dodává tolik příjemný pocit hřejivého útulna.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací