Náš TIP
Kouzlo vintage stylu v interiéru

Vintage styl miluje všechno staré a klasické. Inspiruje se v interiérech první poloviny minulého století a vnáší do mnohých domovů vůni starých dobrých časů.

Vintage styl

Krása vintage stylu vynikne nejlépe v kombinaci se stylem současným. Málokdo přece jenom chce, aby jeho domov připomínal muzeum. Historické vybavení je třeba volit střídmě a s vkusem. V interiéru tak postačí jen několik kousků ze starých dob, které o to více v kontrastu s modernou vyniknou.

Vintage styl na sebe bere mnoho podob. Někdy se inspiruje historickými městskými byty a vilami, jindy zámeckými komnatami nebo venkovským prostředím. Není se čemu divit, že se kolikrát prolíná s venkovským, provensálským, ale mnohdy i se skandinávským stylem.

Tento styl zapadá nejlépe do starších domů a bytů, kde bývají zachovány původní prvky. Ty se pak po citlivé renovaci stávají opravdovými klenoty interiéru ve vintage stylu. Do moderních bytů a novostaveb už se tento styl příliš nehodí, ani tady se ho však nemusíte vzdávat.

Prvky vintage stylu

Vintage styl si libuje v dřevěných podlahách, které mají opotřebovaný vzhled. Velmi oblíbené jsou také keramické dlažby a obklady s retro a vintage dekory. Pokud jde o stěny, renesanci právě zažívají tapety. Zajímavou technikou je tzv. tupování, při kterém dochází k záměrnému vytváření šmouh a nerovností při výmalbě. K vintage stylu patří také dřevěné obklady, dekorativní podlahové a stropní lišty, v neposlední řadě pak i obklady z kamene a cihel. Ideální barvou k výmalbě je přitom bílá nebo pastelové tóny barev. Ty se volí především tlumené, aby to vypadalo, že časem vybledly.

Vintage nábytek

Vintage styl oslavuje řemeslnou práci našich předků. Velmi se cení tradiční materiály a kvalitní řemeslné zpracování. Nábytek ve vintage stylu často bývá z masivního dřeva, s propracovanými detaily a ozdobnými prvky. V interiéru zařízeném ve vintage stylu tak lze často najít zejména masivní skříň a komodu, sekretář, postel s vysokým čelem ze dřeva nebo kovu, toaletní stolek, knihovnu, houpací křeslo, masivní truhlu, lenošku a křesílko na nožičkách, prádelník, rustikální kuchyni se spotřebiči ve vintage stylu, vanu na nožičkách, umyvadlo s mosaznými kohoutky apod. Všude je přitom žádoucí patina – ať už přirozená, nebo dotvořená speciálními technikami.

 

(Foto: Pinterest)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

10. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 18. 1. 2019 Zdraví prospěšný tužebník jilmový Zdraví prospěšný tužebník jilmový
  Tužebník jilmový je květina s půvabným květenstvím, které vynikne ve vázách i v suchých vazbách. Důležité jsou jeho pozitivní účinky na zdraví člověka, díky kterým je právem považován...
 • 17. 1. 2019 Luxus i pohodlí kontinentálních postelí Luxus i pohodlí kontinentálních postelí
  Dnes tolik oblíbené kontinentální postele vám zaručí opravdu kvalitní spánek. Nejenže budete spát o stupínek výš, ještě se vyspíte stejně jako v pětihvězdičkovém hotelu. Kontinentální...
 • 17. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu II Materiály pro zateplení domu II
  Pro zateplení domu si můžeme vybírat ze tří kategorií materiálů. Vedle pěnových materiálů jsou to především neméně oblíbené vláknité a rostlinné materiály.
 • 15. 1. 2019 Bydlení v eko stylu Bydlení v eko stylu
  Eko styl je tu pro všechny, kteří si domů chtějí přinést kus přírody. Interiéry zařízené v tomto stylu jsou velmi přirozené a útulné. Eko styl přitom není jen interiérový styl, ale i styl...
 • 9. 1. 2019 Vonné klacíky na stromeček Vonné klacíky na stromeček
  Lahodné vůně vánočního stromku se nemusíte vzdávat ani po Vánocích. Jistě je mezi námi hodně těch, v jejichž domovech zůstává vánoční stromeček o něco déle. Lesní vůně z něj však...
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací