Náš TIP
Kouzlo vzdušného domova

Minimalismus, kam se podíváš. Tak by mohlo znít motto aktuálních trendů v oblasti bydlení. Jdou ruku v ruce s tak známým stylem hygge a libují si ve vzdušných prostorech s minimálním vybavením.

Příjemný pocit z interiéru

Při zařizování interiéru je třeba soustředit se na střídmost. Zatímco poloprázdný byt na vás může působit neútulně, ten předměty přeplněný zase stísněně. Ideální tak je najít prostřední variantu, která vám zajistí příjemný pocit z bydlení. Při zařizování vzdušného interiéru v minimalistickém duchu je důležité brát v úvahu nejen jeho velikost, ale rovněž světelné podmínky.

Prvky vzdušného domova

Vzdušný interiér vám pomůže vytvořit zejména minimum nábytku jednoduchých tvarů. K lehkosti prostoru přitom dokáže velmi přispět nábytek na nožičkách. Prostor se navíc pocitově zvětší o podlahu, kterou vidíme pod nábytkem.

Domovu v minimalistickém stylu z materiálů nejvíce sluší dřevo. Do interiéru ho dostanete na podlahové krytině, na poličkách nebo můžete stávající nábytek doplnit o dřevěné plochy na povrchu a bocích.

Vzdušný domov získáte i použitím světlých barev, které interiér opticky zvětší. Světlé barvy tak volte jak u nábytku, tak u výmalby. Pokud se vám interiér bude zdát světlý až příliš, můžete ho rozbít třeba barevnými židlemi nebo extravagantními doplňky. Ty však volte v minimálním množství, aby působily spíše jako designové solitéry a nestaly se jen dalším lapačem prachu. Umně zvolené a vystavené stylové kousky dokáží interiéru vdechnout punc originality a osobitého vkusu.

Vzdušný interiér vyvedený výhradně ve světlých barvách, které na někoho mohou v takovém množství působit přece jen trochu chladně, lze doslova rozehřát různými textilními doplňky. Chybět by tak zde neměly rozmanité designové polštářky, huňaté deky a přehozy, koberce, závěsy či plédy.

Hra se světlem

Ke vzdušnosti interiéru může příjemně přispět i instalace velkoplošných zrcadel. Těmi se vůbec nemusí šetřit. Nahradí chybějící okno, odráží světlo a v případě použití velké zrcadlové stěny můžete místnost opticky zvětšit až dvojnásobně.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 05. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací