Náš TIP
Kvalitní kamna pro příjemné zimní večery

Ačkoliv je vytápění plynem nebo elektřinou velmi pohodlné, na kamna se v mnohém nedá dopustit. Uhrančivý pohled do ohně si tak neoblíbili jenom chalupáři. Může za to i fakt, že ceny energií závratně rostou, takže si vedle romantiky se sklenkou vína u krbu můžete dopřát i odpovídající způsob zajištění tepla v domě. Podzimní i zimní večery pak díky tomu získají zcela jiné rozměry a domácí pohoda na sebe nenechá dlouho čekat.

Kvalitní palivo jako základ

Při topení dřívím je třeba používat jen to s maximální vlhkostí 20 %. Platí totiž, že pouze v případě přitápěním alespoň dva roky vysoušeného dřeva je možné dosáhnout optimální výhřevnosti. Pokud budete topit vlhkým dřívím, teplota hoření se logicky sníží a ještě vám poroste spotřeba paliva. Navíc si zbytečně zanesete komín, což může rázem způsobit další závažné problémy. Vedle dříví můžete topit také dřevěnými ekobriketami nebo peletkami.

Výběr správného krbu

Dříve byly velice oblíbené otevřené krby, při nichž se však uvolní pouze 15 – 20 % užitného tepla. Sálavé teplo, které otevřené krby uvolňují, je sice velmi příjemné, ale s rostoucí vzdáleností účinek sálavého tepla klesá. Jestliže ovšem dojde k uzavření ohně do krbové vložky, účinnost se začne navyšovat až na 80 %.

Krby v dnešní době vůbec zažívají v domácnostech svůj boom. Pořídit si tak můžete klasické, rustikální i moderní krby v různém prostorovém provedení, ve kterém hraje působivou roli zejména způsob prosklení. Některé speciální modely bývají dokonce vybaveny výměníkem pro ohřev vody. Právě krbová kamna, která vyhřívají domácnost díky teplovodnímu systému a principu otopných těles, jsou tou pravou volbou pro vytápění rodinných domů. Účinnost se u nich pohybuje až kolem 80 %. Bez vaší pomoci dokáží topit velmi dlouhou dobu.

Sladění na jedničku

Možným problémem se může stát citlivé zasazení krbu do zbylého – jinak architektonicky řešeného – interiéru. V tomto případě si však mnohdy stačí důmyslně a s citem pro estetiku pohrát s odpovídajícím provedením obložení. Pokud u vás není technicky možné instalovat klasický krb s odvodem spalin, pořiďte si krb elektrický.

Ať už bude vaše volba ve výsledku jakákoliv, přejeme vám úspěšnou instalaci a zasloužené příjemně strávené zimní večery s výhledem romantičtějším než na televizní obrazovku...

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací