Náš TIP
Kvalitní nátěr pro terasu ze dřeva

Sluníčko už pálí v plné síle a vybízí nás k trávení času v zahradě i na terase. Proto aby tato relaxační chvilka byla pro nás co možná nejpříjemnější, je třeba zkontrolovat po zimě stav terasy a případně jí dopřát kvalitní nátěr. Jak na to?

Tipy pro prodloužení životnosti

Proto abyste si mohli ještě řadu let užívat krásy své terasy, je třeba jí věnovat dostatečnou péči. I to sebevíc kvalitní dřevo totiž stárne vlivem UV záření, takže je třeba se o něj správně starat a prodloužit tak jeho životnost. Životnost dřevěné terasy však do velké míry ovlivňuje také zvolení druhu dřeva už při její výstavbě. Pokud jste si tak vybrali ke konstrukci levnější a méně kvalitní dřevo, nemůžete pak čekat zázraky. V tomto případě se tak vyplatí si připlatit a postavit terasu ideálně z exotického druhu dřeva. Nejlépe tak učiníte, když vsadíte na Merbau, Kempas či Garapu. Dlouhou životnost vám zaručí také velmi oblíbený sibiřský modřín. Chybu neuděláte ani v případě stavění terasy ze dřeva borovic, jen jí pak budete muset dopřát pravidelnou a důkladnou péči.

Nutné ošetření dřevěné terasy

Ať už máte terasu postavenou z jakéhokoliv druhu dřeva, doporučuje se provádět nátěr alespoň dvakrát do roka. Takový kvalitní nátěr dokáže prodloužit životnost terasy klidně i o celých deset let. Je totiž třeba si uvědomit, že dřevěná terasa je namáhaná především častou chůzí a nánosy štěrku, písku i kamení. Do toho na ni ještě působí povětrnostní vlivy, ale i déšť a sníh. Dřevo, které není ošetřeno nátěrem, má tak právě v důsledku povětrnostních vlivů a působením UV záření tendenci otevírat póry, takže je mnohem náchylnější k poškození.

Kvalitní nátěr pro terasu ze dřeva

Pokud dřevěnou terasu ošetřujete pravidelně, takže na ní nejsou obrovské nánosy nečistot a známky velkého narušení, vystačíte si s obnovovacím olejovým nátěrem. Pro zanedbaný povrch dřevěné terasy je třeba předtím použít ještě speciální čistič, který se vsákne do dřeva a po 15 min působení se spláchne. Tento čistič odstraní větší nečistoty a ještě obnoví původní barvu a strukturu dřeva.

Po oschnutí už pak můžete nanést kvalitní nátěr, a to nejlépe lazurovacím štětcem z umělých vláken. Barva se tak důkladně vetře do dřeva a podtrhne jeho původní kresbu. Po hodině pak nastává čas na poslední a neméně důležitou fázi ošetření dřeva. Je totiž zapotřebí suchým hadříkem setřít zbytky oleje, který se do dřeva nevsákl.

Kvalitní nátěr byste měli aplikovat výhradně za příznivého počasí. Takže se rozhodně vyvarujte práci v horku nebo naopak při teplotě nižší než 10°C.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací