Náš TIP
Kvalitní pračka do domácnosti

Praček je na současném trhu nepřeberné množství, vybrat tu správnou však není zrovna jednoduchý úkol. Opravdu kvalitní pračka by měla mít všechny důležité funkce, měla by být praktická a ještě by měla příjemně zapadnout do interiéru.

Hospodaření s prostorem

Výběr pračky je dobré podmínit velikostí interiéru, do kterého ji chcete začlenit. Pokud máte dostatečně velkou koupelnu, je vyhráno. Pokud ne, ale zase jste majitelem prostorné kuchyně, můžete ji zabudovat do kuchyňské linky. Pokud by vám měla narušovat styl kuchyně, je praktické a estetické ji umístit za dvířka. Problém, kdy vzhled pračky narušuje celkový styl prostoru, nastává především v rustikálně zařízených chatách a chalupách. Tady se doporučuje skrýt pračku za dvířka a postavit ji nejlépe do výklenku v koupelně nebo na chodbě.

Pokud je nutné hospodařit s prostorem, spíše než pračka s dolním plněním je lepší ta s horním. Je totiž výrazně užší než bývají pračky plněné zepředu.

Pro časté nebo méně časté praní

Při výběru pračky je třeba si také zjistit, jakou má vlastně kapacitu. Záleží také na tom, jak často a kolik prádla perete. Nejvyhledávanější jsou přitom pračky s kapacitou 8-6 kg prádla, které uspokojí i čtyřčlennou rodinu. Při vybírání té správné pračky tak určitě zvažte, zda ji při praní zvládnete bez problémů naplnit. Pokud by totiž byla poloprázdná a neměla funkci poloviční náplně, nebylo by praní v ní vůbec úsporné.

Důležité funkce a programy praček

Dnešní pračky už jsou velice chytré a nabízejí celou řadu speciálních funkcí a programů. K těm základním programům přitom patří: praní bavlny, syntetiky, vlny nebo hedvábí, ale také praní s vyvářkou. Speciální programy jsou pak: šetrné praní jemných materiálů, praní prádla pro alergiky, praní dětského prádla, praní péřových přikrývek nebo programy pro odstranění nejčastějších skvrn. Pro sportovce pak mají některé pračky dokonce i program pro praní funkčního prádla nebo program, který dokáže prádlo dokonce i impregnovat. Opravdu chytré modely praček pak zvládnou i praní v páře.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

08. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací