Náš TIP
Léčivé domácí produkty z rýmovníku

Rýmovník se v poslední době stává velice oblíbenou bylinou. Přírodním způsobem totiž spolehlivě nahradí všemožné léky proti nachlazení. Jak si připravit léčivé domácí produkty z rýmovníku?

Kouzelná bylinka plná vůní

Rýmovník zažívá opravdový boom. Najít ho můžete jak v četných domácnostech, tak na pracovištích. Po promnutí listů mezi prsty totiž dokáže příjemně provonět celou místnost. A navíc má i léčivé účinky. Tak proč jej nezkusit? Připravit si z něj můžete například lahodný sirup.

Sirup z rýmovníku

Na přípravu sirupu z rýmovníku budete potřebovat 35-50 lístků této byliny, přičemž platí, že čím bude lístků více, tím silnější sirup získáte. Dále budete pro přípravu potřebovat: 1 citron, 1 pomeranč, 1 l vody a 1 kg třtinového cukru.

Pokud máme k dispozici bio pomeranč a citron, důkladně je omyjeme a nakrájíme na plátky. Chemicky ošetřené plody raději oloupeme a až poté nakrájíme. Pak vezmeme listy rýmovníku, které neomýváme vodou a nasypeme je do hrnce. K listům přihodíme i nakrájené citrusové plody a vše zalijeme horkou vodou, která by však neměla být úplně vroucí. Poté směs přikryjeme pokličkou a necháme ji louhovat po dobu 48 hodin.

Pak výluh přecedíme přes sítko do jiného hrnce a přivedeme k varu. Potom už snížíme teplotu a přidáme třtinový cukr. Na mírném ohni směs občas promícháme. A pokračujeme, dokud směs nezačne houstnout – přičemž je třeba počítat s tím, že směs ještě více zhoustne po vychladnutí. Pak vypneme sporák. Vzniklou směsí pak naplníme skleněné zavařovací sklenice, které po důkladném uzavření obrátíme víčkem směrem dolů. Rýmovníkový sirup ve sklenicích pak uchováváme na suchém a tmavém místě.

Léčivé účinky rýmovníku

Rýmovník skvěle působí především na dýchací cesty. Vhodný je především pro astmatiky a všechny, kteří podlehnou nachlazení. Rýmovník pomáhá také při bolestech hlavy, vysokém tlaku nebo v případě trávicích obtíží.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

13. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací