Náš TIP
Léčivé účinky oliv

Nejenže olivy báječně chutnají, ale také léčí. Pojďme se společně podívat na to, proč jsou pro naše zdraví tolik potřebné.

Podpora nejen při hubnutí

Olivy jsou bohatým zdrojem vlákniny. Právě tato cenná složka pak skvěle pomáhá při hubnutí, přičemž stimuluje aktivitu žluči a žaludečních šťáv. Bere tedy vlastně takový dohled nad funkcí celého organismu. Navíc je efektivním lékem na pocit těžkosti, nadýmání a nevolnosti. Spolehlivě si poradí i se zácpou. Díky tomu, že vláknina zároveň zabraňuje akumulaci toxinů a odpadních produktů ve střevech, podílí se také na detoxikaci organismu. Olivy přitom nejsou ani příliš kalorické. Nutriční odborníci tak doporučují sníst denně alespoň sedm kousků, což vaší postavě určitě neublíží a ještě uděláte hodně pro své zdraví.

Olivy jako prevence rakoviny

Olivy slouží mimo jiné i jako chutná prevence proti rakovině. Je totiž dokázáno, že fenolické sloučeniny obsažené v olivách proti rakovině působí, neboť ničí její buňky a zabraňují růstu karcinomů. K prevenci před obávanou nemocí pomáhá i fakt, že antioxidanty v olivách disponují specifickou funkcí chránit DNA.

Další léčivé účinky oliv

Vedle těchto zmíněných léčivých účinků oliv, díky kterým se tenhle dar přírody rázem ocitl mezi zdraví nejprospěšnějšími pochutinami vůbec, jsou tu ještě další. Olivy totiž skvěle fungují i při vyladění hladiny cholesterolu. Přispívají nejen ke snížení tzv. ošklivého cholesterolu, ale zmenšují také riziko krevních sraženin a starají se i o průchodnost cév. Všechny tyto schopnosti pak ve výsledku přispívají ke správnému chodu celého kardiovaskulárního systému, který tak funguje, jak má. A aby toho nebylo málo, olivy mají i protizánětlivé účinky, díky vysokému obsahu vitamínu E navíc zvyšují vitalitu mozkových buněk.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay)

15. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací