Náš TIP
Letnění pokojových rostlin II

Letnění pokojových rostlin podle těch správných pravidel podpoří jejich růst i kvetení. Vzhledem k tomu, že domácí prostředí není pro pokojové rostliny přirozené, uvítají, když jim dopřejete více prostoru, svěžího vzduchu a vzdušné vlhkosti.

Pravidla pro letnění pokojových rostlin

Pokojové rostliny venku směřujeme nejlépe do polostínu a aklimatizujeme je postupně. Ideálním začátkem pro letnění pokojových rostlin je zatažené počasí. Rostliny by rozhodně neměly stát na přímém slunci. Při osvěžování rostlin je také třeba dbát na to, že ne všechny rostliny snášejí letnění bez problémů. Tento způsob osvěžení je tak vhodný výhradně pro ty pokojovky, kterým nevadí rozdílné teploty v noci a během dne.

Pokojové rostliny k letnění

K pokojovým rostlinám okrasným listem, které mají rády letnění, patří zejména monstery, fíkusy, palmy, kapradiny, citrusy, sukulenty, kaktusy, zelenec, břečťan, myrta či šeflera. Z rostlin s okrasným květem lze letnit azalky, kamélie, klívie, ibišky, bramboříky, vánoční hvězdy a kaktusy.

Také další pokojové rostliny je možné letnit, ale je nutné pamatovat přitom na jejich speciální požadavky. Například druhy s plstnatými listy, ke kterým patří třeba saintpaulia nebo gloxínie, je zapotřebí umístit jen tam, kde na ně nebude pršet nebo svítit ostré slunce. Tyto pokojové rostliny jsou totiž velice citlivé na zálivku a prudké slunce. Po dešti a prudkých paprscích se na listech objevují hnědé skvrny a rostlina pak může celá uhynout. Jen denní letnění si zase vyžadují pokojové rostliny typu dracén, dračinek a diefenbachií. Ty totiž na nízké noční teploty a prudké slunce reagují svěšením a následným opadáním listů.

Také orchideje, kaktusy a sukulenty je třeba chránit před deštěm a prudkým sluncem. Ideální je umístit tyto pokojové rostliny do přistíněného skleníku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací