Náš TIP
Luxus i pohodlí kontinentálních postelí

Dnes tolik oblíbené kontinentální postele vám zaručí opravdu kvalitní spánek. Nejenže budete spát o stupínek výš, ještě se vyspíte stejně jako v pětihvězdičkovém hotelu. Kontinentální postel má totiž hned několik kvalit.

Kvalitní spánek na kontinentální posteli

Kontinentální postele nabízejí velice komfortní spánek. Tento typ postelí je totiž jako celek dosti vysoký – většinou má kolem 60-70 cm, případně více. Právě díky této výšce se mnohem snáze uléhá i vstává. Kontinentální postel má také odlišné složení než postel tradiční. Jejím základním prvkem je boxspring neboli spodní díl postele, který se skládá z masivního rámu, pružinového systému a dalších materiálů. Tento spodní díl postele slouží jako ortopedický a ventilační podklad pro hlavní matraci, která celým svým rozměrem leží právě na boxspringové základně. Na matraci se pak umisťuje svrchní podložka.

Dalším plusem kontinentální postele je její vliv na vaše dýchání. Čím výše od podlahy totiž ležíte, tím méně se nadýcháte prachu, který se drží při zemi. Prašnost však souvisí i se samotnou konstrukcí postele a také s použitými matracemi.

Krása kontinentální postele

Kontinentální postele se často vyrábějí na míru. Od jednotlivých použitých prvků se pak odvíjí i jejich konečná cena. Prvky navíc v budoucnu můžete vyměnit. Vedle matrace si sami můžete zvolit i typ čela, čalounění nebo nožiček. Nejen kvůli případné výměně, ale také kvůli čištění je lepší, když má kontinentální postel volně položenou hlavní matraci a svrchní podložku. Na trhu jsou však k dostání i naplno fixovaná provedení postelí.

Úložný prostor navíc

Kontinentální postele jsou velmi oblíbené i kvůli tomu, že s nimi získáte úložné prostory navíc. Ty jsou přitom velmi snadno dostupné. Do úložišť v posteli tak lze umístit ložní prádlo či sezónní oblečení.

(Foto: Pinterest, Pixabay, Pexels)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

17. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 2. 2019 Poslové jara v květináčích Poslové jara v květináčích
  Už v měsíci únoru se mnohá květinářství plní prvními posly jara. Domů si tak v květináčích můžete přinést především petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Jak o tyto rostliny...
 • 20. 2. 2019 Interiérové i životní styly ze severu Interiérové i životní styly ze severu
  Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si...
 • 18. 2. 2019 Chytré využití místa pod schody Chytré využití místa pod schody
  Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?
 • 18. 2. 2019 Biologicky čištěné bazény Biologicky čištěné bazény
  Biotopická jezírka a klasické bazény střídá nový trend biobazénů neboli biologicky čištěných bazénů. Ty jsou skvělou volbou pro všechny, kdo preferují bazény bez chemie a chtějí mít na zahradě...
 • 13. 2. 2019 Fenomén bydlení v tiny house Fenomén bydlení v tiny house
  Tiny house si čím dál tím více získává srdce mnohých dobrodruhů, kteří chtějí bydlet originálně, skromně a ekologicky. Kouzlo těchto staveb tkví nejen v jejich tak trochu kočovném...
 • 11. 2. 2019 Půvabné dekorace na sv. Valentýna Půvabné dekorace na sv. Valentýna
  Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, a tak je načase zamyslet se nad tím, jaké kouzlo mu dodáme právě letos. Jednoduché, ale přesto krásné dekorace si přitom můžete vyrobit i sami doma.


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací