Náš TIP
Luxus i pohodlí kontinentálních postelí

Dnes tolik oblíbené kontinentální postele vám zaručí opravdu kvalitní spánek. Nejenže budete spát o stupínek výš, ještě se vyspíte stejně jako v pětihvězdičkovém hotelu. Kontinentální postel má totiž hned několik kvalit.

Kvalitní spánek na kontinentální posteli

Kontinentální postele nabízejí velice komfortní spánek. Tento typ postelí je totiž jako celek dosti vysoký – většinou má kolem 60-70 cm, případně více. Právě díky této výšce se mnohem snáze uléhá i vstává. Kontinentální postel má také odlišné složení než postel tradiční. Jejím základním prvkem je boxspring neboli spodní díl postele, který se skládá z masivního rámu, pružinového systému a dalších materiálů. Tento spodní díl postele slouží jako ortopedický a ventilační podklad pro hlavní matraci, která celým svým rozměrem leží právě na boxspringové základně. Na matraci se pak umisťuje svrchní podložka.

Dalším plusem kontinentální postele je její vliv na vaše dýchání. Čím výše od podlahy totiž ležíte, tím méně se nadýcháte prachu, který se drží při zemi. Prašnost však souvisí i se samotnou konstrukcí postele a také s použitými matracemi.

Krása kontinentální postele

Kontinentální postele se často vyrábějí na míru. Od jednotlivých použitých prvků se pak odvíjí i jejich konečná cena. Prvky navíc v budoucnu můžete vyměnit. Vedle matrace si sami můžete zvolit i typ čela, čalounění nebo nožiček. Nejen kvůli případné výměně, ale také kvůli čištění je lepší, když má kontinentální postel volně položenou hlavní matraci a svrchní podložku. Na trhu jsou však k dostání i naplno fixovaná provedení postelí.

Úložný prostor navíc

Kontinentální postele jsou velmi oblíbené i kvůli tomu, že s nimi získáte úložné prostory navíc. Ty jsou přitom velmi snadno dostupné. Do úložišť v posteli tak lze umístit ložní prádlo či sezónní oblečení.

(Foto: Pinterest, Pixabay, Pexels)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

17. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací