Náš TIP
Mechanické i digitální kuchyňské váhy pro snadné pečení i vaření

Žádná náruživá hospodyňka se doma neobejde bez kvalitní kuchyňské váhy. Ta jí zpříjemní a zjednoduší vaření i pečení. Pokud právě potřebujete novou a kvalitní kuchyňskou váhu, přinášíme vám pár tipů na to, jak vybrat tu ideální, se kterou už pro vás čas strávený v kuchyni bude radostí.

Hezký a praktický pomocník do kuchyně

Ideální váha by měla být hezká na pohled i praktická. Rovněž musí jít jednoduše vyčistit. Proto aby vám v kuchyni byla opravdovým pomocníkem, musí být i její použití snadné a rychlé. Vybírat si pak můžete mezi mechanickými a digitálními váhami. Obojí navíc můžete získat v působivém moderním designu.

Mechanické a digitální kuchyňské váhy

Mechanické váhy mají většinou jen základní funkce vážení surovin, při kterém také musíte pozorně sledovat počet dílků na stupnici. Na rozdíl od digitálních vah bývají navíc méně přesné. Tradiční odchylka se tak při vážení pohybuje kolem 20 gramů, kdežto digitální váhy váží obvykle s přesností na 1 gram.

Na digitální váhy naproti tomu zase musíte dávat větší pozor a také u nich musíte vyměňovat baterie. Navíc se vám na takové váhy vejde jen (oproti těm mechanickým) malé množství surovin. Digitální váhy tak obvykle váží do hmotnosti 5 kilogramů, některé dokonce jen do tří. Na dnešním trhu ale s trochou trpělivosti můžete sehnat i digitální váhy, které váží suroviny i více než nad 10 kilogramů.

Pokud jde o design, můžete si pořídit vcelku jednoduchou digitální váhu nebo tu v zajímavém módním provedení s přiloženou odnímatelnou miskou. Mnohým pak přijde vhod i práce s váhou díky chytrému dotykovému displeji. Právě proto je důležité při výběru té správné digitální váhy brát ohledy také na velikost displeje, aby pro vás bylo číslo dobře čitelné. Ideální jsou také podsvícené displeje. Řada digitálních vah umí i šetřit místo v kuchyni tím, že jsou vyrobeny jako závěsné a výklopné.

Kuchyňské váhy jako ze starých časů

Mechanické váhy nyní naopak zažívají svůj boom hlavně pro ty, kteří si v kuchyni oblíbili retro styl plný hravých tvarů, vzorů a barev. Jsou tak opravdu estetickým i praktickým doplňkem pro všechny kuchařky, co mají nápaditý vkus. Takové retro váhy vám na jedné straně ukážou hmotnost vážené suroviny a na druhé i aktuální čas. Ač mívají méně funkcí než váhy digitální, jsou mnohem příjemnějším doplňkem do kuchyně starých časů.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací