Náš TIP
Mechové terárium jako živá dekorace

Mechové terárium je tu pro všechny, kteří propadli kouzlu půvabných minizahrádek ve sklenici. Přináší i zajímavou variantu pro ty, kdo nesklízí v pěstování pokojových rostlin právě úspěch.

Minizahrádky v interiéru

Minizahrádky z mechu působí opravdu kouzelně. Vyžadují přitom jen minimální péči. Taková mechová minizahrádka se tak stane osvěžujícím estetickým doplňkem vašeho domova, aniž byste se o ni museli nějak zvlášť starat. Záleží však samozřejmě na tom, jaké rostliny si do ní zasadíte.

Zahrada ve skle

K vytvoření rostlinného terária budete potřebovat především pěkně vyhlížející a dostatečně velkou nádobu z průhledného skla. Pokud se rozhodnete pěstovat v ní drobné sukulenty nebo například tilandsie, ponechte ji otevřenou. Musí do ní proudit dostatek čerstvého vzduchu. Jestliže se naopak rozhodnete pro terárium mechové (případně doplněné o nějakou kapradinu), uzavřete nádobu skleněným nebo keramickým víkem. Posloužit vám může i korková zátka. V nádobě se tak bude držet teplo i vlhkost.

Mechy a kapradiny nejsou náročné na světlo, takže terária s nimi můžete bez obav umístit do tmavých koutů interiéru. Skvěle tak nahradí pokojové rostliny, kterým by se na takových místech nedařilo.

Zábavné tvoření

S trochou fantazie a trpělivosti si ve skleněné nádobce můžete vytvořit nápadité miniaturní krajinky s loukami, skalami i vesničkou. Použijte k tomu různé kamínky, keramické domečky a figurky. Obzvláště šikovné děti si při vytváření miniaturních světů přijdou na své. S modrozelenými sklíčky nebo kamínky mohou vytvořit mořskou hladinu a se zvířátky zoologickou zahradu. Stačí, když společně s nimi popustíte uzdu fantazie a zajímavé nové světy na sebe nenechají dlouho čekat.

 

(Foto: Pinterest, Shutterstock)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

08. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací