Náš TIP
Nápadité velikonoční věnce

Jarní paprsky sílí, příroda se probouzí a za chvíli nám na dveře zaklepou Velikonoce. Už teď nám tak nastává období tvůrčích příprav, díky kterým si pak doma vykouzlíme kouzelně jarní zátiší. A čím jiným přivítat naše první hosty než nápaditým velikonočním věncem na dveřích?

Velikonoční věnce z přírodních materiálů

Zahrada nám pomalu začíná vydávat celou řadu prvních jarních darů, jejichž půvabu můžeme využít právě při výrobě velikonočních věnců. Takové věnce budou svěží a voňavé, navíc s nimi domů přinesete i kousek probouzející se přírody. Velice pěkně tak na věncích vypadají třeba vrbové větvičky neboli kočičky, které jsou jedním ze symbolů jara. Ty se hodí jak do věnce závěsného, tak do toho, který si položíte na sváteční stůl. Velikonočním věncům sluší vedle proutí a různých větviček také sláma nebo mech. Chybět by neměly ani pro tohle sváteční období tolik typické přírodní nebo barvené vaječné skořápky. Těch se dá využít především v případě, že velikonoční věnec pojmete jako stylizované hnízdo. Do mechového nebo proutěného základu stačí dát trochu sena, slámy, drobných větviček, pírka a také vajíčka, díky nimž bude výsledný efekt dokonalý. Skořápky nebo malá křepelčí vajíčka lze využít i v případě věnců zdobených živými květy jarních rostlin.

Velikonoční věnce z umělých materiálů

Věnce z přírodních materiálů jsou voňavé a svěží, bohužel však vydrží krátkou dobu. Pokud si rádi vytváříte trvalé dekorace, vsaďte na umělé materiály. V dnešní moderní době seženete v obchodech květy skoro jako živé. Na proutěném základu si pak jistě vyhrajete dosyta. Volte svěží jarní barvy, typické symboly a vsaďte na minimalismus. Hezky mohou vypadat jak velikonoční věnce z plastových vajíček, tak věnce plné umělých narcisů. Chybět by na nich neměli ani zajíčci, kuřátka, malé pomlázky a další neodmyslitelné symboly jara a Velikonoc. Eleganci pak věnci dodají různé mašle a další textilie. Seno může nahradit i sisal, který je k dostání v nepřeberném množství barev.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

04. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací