Náš TIP
Návrat břidlice do domu i do zahrady

Česká břidlice se těží už od 18. století a i v zahraničí má velmi uznávané jméno. Zatímco dříve se břidlice používalo především jako střešního materiálu, v současné době zaujímá mnohem širší využití. Jedná se vlastně o levnější přírodní napodobeninu mramoru, která se dostává do domu i do zahrady.

Břidlice jako univerzální přírodnina

Břidlice je naprosto univerzální přírodnina, která si získává na půvabu především díky svým lesklým odstínům modré, šedé a černé barvy. Její hlavní výhodou je snadné opracovávání. Díky rovinné štěpnosti se z ní jednoduše vytvářejí tenké desky. Jedná se tedy o opravdu univerzální přírodninu, která zaručí krásný vzhled, finanční dostupnost i kvalitu. K tomu se však přidávají další výhody této přitažlivé horniny. Patří k nim barevná stálost, vysoká odolnost, tvarová variabilita a naprosto minimální údržba. V případě použití břidlice k obkladům zdí pak hrají velkou roli i její tepelné a izolační vlastnosti.

Břidlice v interiéru i na zahradě

Zatímco se dříve břidlice používala zejména jako střešní krytina, dnes se čím dál tím více dostává do interiéru. Použít ji tak lze pro dekorativní obklady vnitřních stěn, kde se z ní dá vytvořit působivá mozaika. Břidlice dokáže také zajímavým způsobem zkrášlit kuchyňské kamenné pracovní desky a může nahradit i tradiční materiál umyvadla či dřezu. Břidlicí lze obložit i moderní krb.

Své uplatnění nachází také jako venkovní dláždění, přičemž nejlépe sluší japonským typům zahrad. Z břidlice tak mohou být celé chodníky, terasy nebo cestičky v zahradě, které pak působí velice luxusním dojmem. Břidlice jde využít také k obkladům zahradních domků, grilů a krbů.

Břidlice v interiéru i na zahradě působí jako takový střízlivý módní výstřelek. Strhne na sebe pozornost, ale přesto vypadá velice přirozeně. Navíc má tak skvělé vlastnosti, že její půvab je jen další plus. Navíc se jedná o opravdu nadčasový a k tomu ještě ekologický materiál, který přirozeně zpestří jak dům, tak jeho nejbližší okolí.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

07. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací