Náš TIP
Nepostradatelný kredenc

Pro někoho už je takový kredenc spíše starožitností, který postupem času nahradilo jiné kuchyňské zařízení. Většina hospodyněk však stále nedá na starý, dobrý kredenc dopustit. Je totiž praktický, ale navíc i esteticky dozdobí vaši kuchyni.

Kredenc neboli příborník

Ačkoliv měl kredenc nebo příborník své místo především ve starších domácnostech, ostudu rozhodně neudělá ani v těch moderně zařízených. Ideálním estetickým i praktickým doplňkem je pak hlavně pro kuchyně zařízené ve stylu vintage.

Přesto že tak některé věci upadnou na nějakou dobu v zapomnění, přesto se ty opravdu osvědčené časem vrátí zpět. Kredenc, který kdysi býval nepostradatelnou součástí zámeckých kuchyní, právě k takovým věcem patří. Jelikož si zase získává oblibu mezi řadou hospodyněk, nabízejí jej výrobci hned v několika různých stylech.

Milovníci venkovského stylu však ani nemusí kupovat docela kredenc, ale stačí, když se podívají po vybavení po babičce nebo navštíví nějaké starožitnictví. Správný venkovský kredenc totiž musí mít i správnou patinu. Menší renovaci se však určitě nevyhnete.

Typy příborníků

Kredenc neboli příborník může vypadat různě. K sehnání jsou tak například nízké kredence s dvířky, které jsou bývají celoskleněné. Příborník ale může vypadat i jako komoda se zásuvkami. K sehnání jsou pak i samostatně stojící nebo závěsné kredence. Vyrábějí se i praktické rohové typy příborníků.

Horní plocha příborníku se přitom používá na odkládání a přípravu pro stolování, případně jako úložný prostor pro různé kuchyňské dekorace. Stejně tak jsou velice oblíbené i varianty s nástavcem, které opět slouží k ukládání dekorací nebo nádobí.

Kredenc – praktický i krásný

Celkově je příborník velice praktická věc, protože v něm můžete mít na jednom místě všechno, co pro stolování potřebujete. Ať už je to nádobí, ubrus, dekorační svícen či broušená váza. Kredenc tedy plní zároveň funkci praktickou i estetickou. Servírování z něj pak vypadá lépe i před návštěvami.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací