Náš TIP
Ochlazení v rozpáleném bytě

Po celé republice teď zažíváme nezvyklou vlnu veder. Ta se velmi těžko snáší venku i v bytě. A protože rozpálené domácnosti trápí většinu obyvatel, pojďme se společně podívat na to, jak si pobyt v interiéru alespoň trochu osvěžit.

Správné větrání v létě

Zejména pro obyvatele panelových domů jsou nastávající dny opravdu nesnesitelné. Teplotu v bytě však můžeme alespoň do jisté míry regulovat správně prováděným větráním. K tomu je zapotřebí mít vnitřní a venkovní teploměr, díky kterým můžeme sledovat rozdíl vnitřní a venkovní teploty. Veškerý kumšt pak spočívá v tom, že dokud je venku vyšší teplota než uvnitř, nevětráme. Jakmile se však ochladí a teplota se sníží pod úroveň té v bytě, otevřeme všechna okna dokořán a celý interiér pořádně vyvětráme. Větrat je tak nejlepší hlavně ve večerních a nočních hodinách. Nad ránem je pak třeba opět sledovat měnící se teplotu venku a než stihne převýšit tu vnitřní, okna zavřít.

Voda a zase voda

Velké množství tepla předávají do prostoru i žaluzie – a to i potom, co slunce zapadlo. Vnitřní žaluzie tak mohou být zahřáté třeba i na 80°C, což opět interiér významně otepluje. Doporučuje se tedy alespoň dvakrát denně žaluzie zchladit rozprašovačem na květiny nebo je otřít vlhkým hadrem. Rozprašovačem je samozřejmě možné stříkat i jen tak do vzduchu a ochlazovat vzduch v místnosti. A pomoci vám mohou i speciální pokojové rostliny, které plní funkci zvlhčovače vzduchu.

Vodu však potřebujete i vy, a tak si vedle důsledného pitného režimu dopřejte i pravidelnou sprchu studenou vodou.

Koberce z podlah, prostěradla do oken

K pocitu osvěžení v místnosti pomůže i to, když se zbavíte všech koberců v interiéru. Chůze po studené podlaze pro vás bude hned mnohem příjemnější. V horkých dnech se osvědčila i metoda, kdy se na venkovní stranu oken zavěsí prostěradlo, jehož okraje se přivřou dovnitř. Prostěradlo totiž dokáže zachytit velké množství sluneční energie. Ačkoliv to možná může zvenku vypadat poněkud pozoruhodně, důležitá je v tomto případě praktická stránka.

Dejte si ledový salát - v pyžamu

V horkých dnech většinou nemáme chuť na teplé jídlo – raději si dopřejeme ledový salát nebo třeba domácí zmrzlinu. Vyplatí se to, protože se doma nepouštíme do vaření a tím ještě více nezvyšujeme teplotu v místnosti.

A k tomu, abychom poklidně zvládli i tropické noci, je třeba vsadit na chladivé typy ložního prádla i oblečení. K těm osvěžujícím patří především satén, který nejenže příjemně chladí, ale ještě luxusně vypadá.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

05. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací