Náš TIP
Okno vhodné do kuchyně

Okno má v kuchyni nejen funkci prosvětlovací, ale také komunikační. Kromě toho, že nám zprostředkovává dostatek denního světla na práci při vaření, jím můžeme sledovat okolní dění včetně změny počasí. Jaké by takové okno do kuchyně mělo vlastně být?

Okna v jednotném stylu

Celkově platí, že by v ideálním případě měla být všechna okna v domě stejná, a to přinejmenším co se stylu týče. Pokud tedy budou mít z ryze praktických důvodů jinou velikost, je třeba je sjednotit shodným materiálem rámů a jeho konečnou úpravou. Na výběr tak máte rámy ze dřeva či z plastu.

Jiná okna se také hodí do rustikálně zařízené kuchyně, jiná zase do té moderní. Velkým hitem u rustikálně zařízených kuchyní jsou tak menší členěná okna ze dřeva, která navíc bývají ozdobena záclonkami ve venkovském stylu. Ještě mnohem romantičtější a jemnější bývá bydlení ve stylu anglického venkova. To šetří barvami a upíná se především na bílou barvu. Jestliže se i vám styl anglického venkova zalíbil, vsaďte na bílou kuchyni s vysokými okny z bílého dřeva členěnými na více tabulek.

Francouzské okno do kuchyně

Pokud se v kuchyni chcete kochat pohledem přímo do zahrady, ideální volbou pro vás bude čím dál oblíbenější francouzské okno, které dokáže poskytnout opravdu velký výhled. Francouzské okno funguje na principu balkónových dveří, stačí dva krůčky – a jste rovnou v zahradě. Francouzské okno patří k chytrým a úsporným řešením, jak propojit terasu nebo zahradu s obytným prostorem. Takové kuchyňské balkónové dveře mohou být jednokřídlé, dvoukřídlé nebo čistě s bezbariérovým prahem podobně jako u vchodových dveří. Jednou z nevýhod francouzských oken je však vysoký únik tepla díky tak velké celoskleněné ploše a v letních měsících pak až nadměrné teplo v místnosti.

Praktické otvírání

Vhodné okno do kuchyně by také mělo jít jednoduše otvírat. Ideální je v tomto případě kombinace vyklápění a otvírání do strany. Přestože by v kuchyni měla být digestoř, je dobré, aby okno mělo větrací štěrbinu pro přívod vzduchu.

Podle typu otevírání okna v kuchyni je pak třeba vhodně umístit také parapet. Předměty na něm by neměly otevírání okna zbytečně stěžovat.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

09. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací