Náš TIP
Optické zvětšení bytu

Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.

Stop zbytečným příčkám

Malý byt můžete zvětšit odstraněním veškerých zbytečných příček. Ve velkém otevřeném prostoru se totiž člověk cítí mnohem lépe než v několika malých stísněných místnostech. Po zrušení příček postačí, když jednotlivé zóny oddělíte funkčním a estetickým předělem, který bude jen částečný. Soukromou, společenskou a kuchyňskou zónu tak můžete oddělit například částí nábytku nebo paravánem. Také polopříčka bude působit docela jinak než zcela nekompromisní oddělení. Pomocí takových polobariér získáte daleko větší a vzdušnější prostor.

Světlé barvy především

Zárukou vzdušného a opticky zvětšeného bydlení je i časté použití světlých barev. Tmavé barvy totiž světlo pohlcují a prostor opticky zmenšují. Taková bílá však vaši domácnost opticky zvětší, protože sama světlo odráží. Především v menších prostorech tak volte k výmalbě i vybavení světlé barvy, klidně i chladnějších tónů. Stěny díky nim mnohem lépe vyniknou.

Zrcadlo jako pomocník

Zvětšit opticky prostor vám pomůže i několik vhodně umístěných velkoplošných zrcadel. Ta představují snadnou variantu, jak do interiéru přinést více světla i optického prostoru. Zrcadlo můžete umístit na stěnu i na přední stranu skříní. A pokud vám to nestačí, obložte jimi klidně i celou stěnu.

Vhodně zvolený nábytek

Pro optické zvětšení malých prostorů je zásadní i volba nábytku. Vyvarujte se různorodých stylů a vsaďte na jednoduchost a funkčnost. Důležité zkrátka je vybírat s vkusem a už tak malý prostor zbytečně nezahltit. Buď máte možnost zvolit jednu kvalitní kolekci nábytku, nebo si jej nechte vyrobit přímo na míru. Přitom však bude třeba vyhnout se i příliš masivním kusům, které by mohly interiér zahltit. Pamatujte, že i v tomto případě platí, že v jednoduchosti je krása.

Jednolitá podlaha

Také podlaha hraje důležitou roli při optickém zvětšování interiéru. Ideální je zvolit jen jeden typ podlahové krytiny a ten umístit v celém prostoru. Zapomeňte rovněž na celoplošné koberce a položte do místností jen pár kusových koberců ve světlých barvách.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

15. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací