Náš TIP
Originální poštovní schránky

Poštovní schránky bohužel patří k doplňkům, s jejichž estetickou stránkou si řada obyvatelů domů neláme příliš hlavu. Přitom mohou u domovního vchodu udělat velkou parádu a přitom ještě zaujmout svým originálním vzhledem.

Praktičnost poštovní schránky

Je logické, že pro každého je na prvním místě praktická stránka poštovní schránky. Důležitá je tedy její velikost a také způsob vhazování a vybírání poštovních zásilek. Vedle své užitečné funkce by však taková poštovní schránka měla i hezky vypadat. Její vzhled přece jen předpovídá vkus jejích majitelů. Ti přitom mohou vybírat hned z několika praktických tvarů schránek. Oblíbenými jsou klasické kvádrovité schránky nebo také ty polokruhovité. Sázkou na jistotu jsou samozřejmě uzavřené varianty poštovních schránek vybavené zámkem. Schránky se pak instalují na vchodové dveře, na zeď domu nebo na bránu. Zajímavě vypadají i ty, které po způsobu amerických poštovních schránek stojí samostatně.

Materiály poštovních schránek

Poštovní schránky bývají většinou z plechu, který jim zaručuje dlouhou životnost. Čím dál tím více jsou však oblíbené také plastové nebo nerezové poštovní schránky. Přirozeně naproti tomu vypadají dřevěné poštovní schránky, které si však vyžádají mnohem více péče. Bez kvalitních nátěrů totiž nedokážou odolat nepříznivému počasí i zubu času.

Originální poštovní schránky

Při výběru nebo výrobě poštovních schránek se majitelé domu nemusí nutně držet zaryté klasiky. Dopisy tak mohou vybírat například z malého roztomilého domečku, který je miniaturou toho, ve kterém bydlí. Krásně vypadají i starobyle vyhlížející poštovní schránky, které doručovatele jistě nadchnou půvabem starých časů. Ať už si vyberete jakoukoliv poštovní schránku, měla by stylem i barvou ladit k fasádě vašeho domu. A pamatujte i na kvalitní ošetření, aby vám poštovní schránka vydržela krásná co nejdéle.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

09. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací