Náš TIP
Originální vázy pro jarní květiny

V dubnu už zahrada začíná prokvétat celou řadou spanilých jarních krásek. Proto abyste si jarních vůní a krás užili i u vás doma, nařezejte si květiny a dejte je do váz, které v sobě nezapřou originalitu.

Průzračné vázy

Řezané květiny plně vynikají zejména v průzračných vázách, které zaujmou především svou lehkostí a elegancí. Řezané květiny vypadají krásně jak v oblejších průzračných vázách, tak v těch s úzkým hrdlem. Optimisticky pak působí vázy z tenkého barevného skla, do kterých je ideální květiny barevně sladit.

Originální šmrnc a kousek jara si domů přinesete i s průzračnými žárovkami, které můžete naplnit vodou, pověsit třeba na garnyže a použít je tak jako improvizované vázičky. V těch se pak nejlépe budou vyjímat zejména luční kytice. Na květiny můžete použít i řadu dalších průzračných nádob, ze kterých určitě nezklamou sklenice od vína, zavařovačky nebo zkumavky.

Moderní designové vázy

Jestliže bydlíte v moderně zařízené domácnosti, nemusíte se bát experimentovat ani při výběru váz. Řezané květiny tak u vás spíše vyniknou ve vázách odvážnějších tvarů a barev. Takové vázy navíc mohou být smělým bytovým doplňkem i bez svých voňavých obyvatelek. Tak působí například vázy ve tvaru varhan, které mají pro květiny hned několik přihrádek, nebo vázy s designem pleteného svetru. Čím dál víc se do domácností dostávají i vázy s geometrickými tvary a vzory, které potěší hlavně milovníky severských zemí.

Venkovské vázičky ze starých časů

Především v rustikálně zařízených domácnostech pak najdou uplatnění zejména malované vázičky a džbány na řezané květiny. Přinášejí domů kouzlo starých dobrých časů a krásně v nich vyniknou všechny květiny – i ty tolik plané a zdánlivě obyčejné, že byste si je do vázy snad nikdy nedali. I takové vázy pak mohou u vás doma působit docela samostatně, i když do nich třeba o zimním čase nebudete mít co dát.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací