Náš TIP
Oživení domova v jarním duchu

Zatímco venku už se příroda probouzí s každým dotykem přicházejícího jara, doma je ještě znát těžký dech zimy. Proto abychom si i k sobě do bytu či domu přinesli trochu toho jara, stačí přitom jen několik detailů. Jaké to jsou?

Jarní květiny

Nic nerozzáří a jarem neprovoní váš domov tolik jako jarní květiny. Kouzlo jara si tak domů můžete přinést spolu s květináči jarních cibulovin, tak s vázami řezaných jarních květin. Narcisy, tulipány, hyacinty, petrklíče či modřence... Všechny tyto květiny vám pomohou vytvořit působivá květinová aranžmá, která můžete s nadcházejícími Velikonocemi doplnit o větvičky kočiček či zlatého deště. Jaru vévodí žlutá a zelená barva, takže je třeba se podle toho zařídit.

Nový domov ve svěžích barvách

Právě spolu s veselými barvami vnesete domů první sluneční paprsky. Vyměňte tedy těžké a tmavé závěsy za lehké a ve svěžích barvách. Umyjte okna, vyperte záclony a vysaďte na okna truhlíky s jarními květinami. Pořiďte si zářivě barevný přehoz přes postel, veselou deku a sadu polštářků v osvěžujících barvách. Oživte i kuchyň tím, že začnete hodovat na talířích s půvabnými jarními motivy. Začněte na parapetech pěstovat kuchyňské bylinky a předpěstujte si i květiny a zeleninu do zahrádky.

Kupte si veselé kuchyňské chňapky a utěrky, které vám hned zpříjemní vaření i pečení. Vytvořte si veselé květinové dekorace na stůl i pletené jarní věnečky na dveře. Uklízejte a zbavte se všech zbytečných věcí, ať se vám doma může lépe dýchat. Vyčistíte si tak i vlastní mysl. Nudí vás bílé nebo příliš tmavé stěny vašeho bytu či domu? Sáhněte po nějaké jarní barvě a vymalujte si nově a svěže svůj domov! Zjara vám přijdou vhod i pastelové tapety s květinovými vzory, které potěší nejen v dětském pokojíčku.

Fantazii se meze zkrátka nekladou – a se začínající jarní sezónou to platí obzvlášť. Každý z nás přece potřebuje slunce, svěží barvy a náruč plnou květin – to je ten správný start do nového života!

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací