Náš TIP
Péče o koupelnové předložky

Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.

Materiály koupelnových předložek

V dnešní době je trh s koupelnovými předložkami doslova přesycen, a tak by si zde měl vybrat opravdu každý. Předložky se vyrábějí z froté, z polyakrylového vlákna, velmi populární jsou také huňaté koupelnové předložky z polyamidu nebo ty z přírodních materiálů, ke kterým patří bambus či sisal. Originálně působí rovněž tkané nebo dřevěné koupelnové předložky.

Zcela nejoblíbenější jsou však předložky z froté a bavlny. Jsou totiž velice příjemné na dotek a také se pyšní skvělou savostí. V koupelně vám navíc v kvalitním stavu vydrží hodně dlouho. Ať už si ale zvolíte jakýkoliv materiál koupelnové předložky, vsaďte na ty s protiskluzovou vrstvou.

Praní koupelnových předložek

Vzhledem k tomu, že jsou koupelnové předložky denně vystavovány různým typům znečištění, je třeba dbát o jejich správnou péči. Bez ní by se na nich totiž mohla docela dobře uchytit plíseň. Většinu koupelnových předložek je možné prát v pračce. Jakmile uschnou, vypadají zase skvěle. U těch nekvalitních a levnějších se však sešlape délka chlupu a po vyprání už se jejich vzhled moc nezlepší. Proto je třeba si při výběru předložky přece jen za kvalitu připlatit.

Sušení koupelnových předložek

Vyprané koupelnové předložky je nejlepší sušit na sluníčku. Vzdušné místo je pro jejich sušení zkrátka nejlepší. Jestliže potřebujete předložku usušit rychle, můžete ji na nejkratší program sušit v sušičce. Po vysušení ji však musíte co nejdříve vyjmout. U koupelnových předložek s protiskluzovou vrstvou se vyvarujte sušení na radiátorech, vysoké teploty by totiž mohly tuto vrstvu narušit.

 

(Foto: Pinterest.com)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

20. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací