Náš TIP
Péče o psa v zimním období

Aby si vaši pejsci užili zimní radovánky stejně jako vy, je třeba myslet na všechno. Jen s tou správnou péčí přečkají zimu bez úhony.

Psi chovaní venku

Nejvíce je samozřejmě třeba se věnovat našim chlupatým mazlíčkům chovaným venku. Takový venkovní pes střežící dům a zahradu by měl mít především pořádně zateplenou boudu. Ideální je v tomto případě psí bouda s předsíňkou, protože předsíňka pomáhá udržovat teplo v boudě. Bouda by měla být vystlaná slámou, jelikož deky přestanou hřát ve chvíli, kdy navlhnou. Pokud však nemáte jinou možnost, použijte deky, ale pravidelně je kontrolujte a vyměňujte.

Pozornost je třeba věnovat i správné stravě a jejímu umístění. Voda podávaná psovi venku by neměla namrznout. Doporučuje se tedy nalévat do misky horkou vodu a počkat, až trochu vychladne. Potom celý proces zopakovat. Pes by měl také dostávat ohřátou masovou konzervu nebo granule zalité teplým vývarem.

Pozor na střídání teplot

Střídání teplot nedělá psům vůbec dobře. Venku chovaní psi by se tak neměli na delší dobu – například na noc – pouštět do domu. Dlouhosrstá plemena navíc zvládají zimu venku velmi dobře. Krátkodobé návštěvy v domě jim však mohou způsobit prochladnutí kostí, kloubů a také ledvin, protože kvůli teplu přichází o zimní srst. Také krátkosrstá plemena venkovní pobyt v zimním období zvládají, případně je možné jim ho zpříjemnit vytápěnou psí boudou.

Procházky zimní krajinou

V zimě je třeba se zaměřit především na to, aby bylo při procházkách teplo zejména krátkosrstým plemenům. Ta se totiž s výkyvy teplot vyrovnávají díky absenci podsady daleko hůře než psi se středně dlouhou nebo dlouhou srstí. Pro taková plemena je nejlepší zvolit nějaký teplý obleček nebo kabátek, který musí být pohodlný.

Celkově není třeba procházku se psím kamarádem kvůli chladnému počasí zkracovat. Pes by však měl být neustále v pohybu. Vyhněte se proto uvazování psa před obchodem. Krátké procházky se doporučují jen pro starší nebo nemocné pejsky.

Psi, kteří mají celoročně rádi vodu, raději držte dále od všech toků, mohli by se nachladit. Pozornost je třeba věnovat i psím tlapkám, a to hlavně v případě, že se s pejskem procházíte v městských ulicích posypaných solí. Před každou procházkou se tak doporučuje ošetřit psí tlapky mastí na tlapky. Po procházce je zase zapotřebí smýt z tlapek sůl, důkladně je omýt a ošetřit mastí. Při procházkách ve sněhu, kdy může dojít k poranění polštářků o zmrzlý sníh, jsou skvělým psím pomocníkem speciální botky pro psy.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

07. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 17. 1. 2019 Přitažlivost interiérů v glamour stylu Přitažlivost interiérů v glamour stylu
  Glamour styl je synonymem pro půvab, přitažlivost, lesk a třpyt. Interiér v něm zařízený, který si potrpí na opravdový přepych, hraničí s dokonalostí. Svým stylem připomíná zámecké...
 • 15. 1. 2019 Dobrodružné spaní na pódiu Dobrodružné spaní na pódiu
  Pro všechny z nás, kteří v dětství milovali spaní na palandách, je tu módní a originální postel na pódiu. Nejenže slibuje dobrodružné spaní s dostatkem soukromí, ale jako bonus...
 • 13. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů I Vlastní sazenice z lednových výsevů I
  Možná se vám zdá, že na předpěstování domácích sazenic je v lednu ještě příliš brzy. Pokud však máte na zahradě skleník nebo pařeniště, jsou lednové výsevy na místě. Vysévat však můžete i...
 • 10. 1. 2019 Kouzlo vintage stylu v interiéru Kouzlo vintage stylu v interiéru
  Vintage styl miluje všechno staré a klasické. Inspiruje se v interiérech první poloviny minulého století a vnáší do mnohých domovů vůni starých dobrých časů.
 • 9. 1. 2019 Vonné klacíky na stromeček Vonné klacíky na stromeček
  Lahodné vůně vánočního stromku se nemusíte vzdávat ani po Vánocích. Jistě je mezi námi hodně těch, v jejichž domovech zůstává vánoční stromeček o něco déle. Lesní vůně z něj však...
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací