Náš TIP
Pěkné a praktické nástěnky

Od toho, abyste všechny důležité informace nemuseli nosit v hlavě, jsou tady nástěnky. Připíchnout na ně můžete jakékoliv úkoly, vzkazy i fotografie. Taková správná nástěnka by přitom měla být pěkná i praktická zároveň.

Nástěnka jako praktická dekorace

Proto, abyste ulehčili své mysli, pořiďte si domů takovou nástěnku, která spolehlivě zapadne do vašeho interiéru. Měla by být praktická i dekorativní. Buď se může jednat o samonosnou variantu, nebo ji zkrátka zatlučete do zdi pomocí hřebíčků. V tom druhém případě jsou teď velkým hitem kovové mřížky, které se dají sehnat v různém dekoru a velikostech. Takovou klasikou jsou korkové nástěnky, jež už ale na sebe berou moderní designovou podobu. Do klasicky nebo luxusně pojatých pracoven se zase skvěle hodí nástěnky z masivního dřeva.

Vrtání se vyhnete, pokud zvolenou zeď natřete tabulovou magnetickou barvou. Na takovou domácí tabuli můžete psát, ale i připínat obrázky či vzkazy pomocí magnetů. Pro ty, kterým jedna malá nástěnka nestačí, jsou tu samolepicí korkové tapety, které mohou pokrýt třeba rovnou celou zeď. Jako rychlé řešení se nabízejí i barevné washi pásky, kterými lze orámovat například oblíbené fotky a obrázky. Jistě přitom oceníte fakt, že rýžový papír vůbec neničí stěnu.

Domácí nástěnka svépomocí

Možná jste si všimli, že ceny designových nástěnek nejsou právě nízké. Kolikrát tedy vůbec neodpovídají hodnotě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Tím spíše vás možná napadne, abyste si takovou domácí nástěnku vyrobili svépomocí. Pokud si chcete vyrobit klasickou připichovací nástěnku, stačí, když si pořídíte dostatečně velkou korkovou desku. Můžete si ji přitom vyřezat do rozličných tvarů, případně i vesele nabarvit. Podobný účel splní také obyčejná deska z polystyrenu, kterou můžete něčím zajímavým očalounit. Nástěnka může pěkně vklouznout i do nějakého starého rámu po obrazu. In jsou také různé kovové mřížky, do kterých se vzkazy a obrázky zavěšují. Jako jednoduchá, ale nápaditá nástěnka vám poslouží i provázek natažený na zdi a opatřený kolíčky.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest, Heyelsie.blogspot, Cbf-fund)

05. 03. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací