Náš TIP
Ploty z přírodních materiálů

Nejen pro milovníky venkovských zahrad jsou tou nejlepší volbou ploty z přírodních materiálů. Působí přirozeně krásně a ještě dokonale splývají s okolím ve venkovském tónu.

Dřevěné ploty

Jedničkou mezi ploty z přírodních materiálů jsou stále ty dřevěné, které jsou vyhledávané jak kvůli své přirozené kráse, tak kvůli finanční dostupnosti. Dřevěné ploty si však žádají i naši pravidelnou údržbu v podobě častých ochranných nátěrů. Při nákupu se tak raději zaměřujeme na výběr impregnovaného a tepelně zpracovaného dřeva. V případě, že chceme mít plot z opravdu kvalitního a odolného dřeva, musíme si připlatit za dřevo exotické. Vhod nám ale přijde i modřín nebo severský smrk. Jinak vybíráme z druhů dřeva jako je borovice, smrk nebo dub.

Rákosové, bambusové, vrbové nebo lískové ploty

V poslední době přichází do módy i ploty z dalších zajímavých a poněkud netradičních materiálů. Pořídit si tak můžete například proutěné vrbové a bambusové ploty nebo rákosové rohože. Ty však už nebývají tak pevné a mají bez správné péče jen malou životnost. Neslouží tak většinou k oplocení celého pozemku, ale spíše jako nárazová dekorace v zahradě. Na druhou stranu však tyto typy přírodních plotů chrání naši zahradu před větrem a i zvědavými pohledy sousedů. Ideálně se tak instalují přímo na drátěný plot nebo pomocí zápichu. Koncové tyče zápichu se přitom natírají impregnačním olejem nebo napouštěcí fermeží. Výška takového plotu by neměla přesahovat 150 cm, aby si udržela svou stabilitu. S tou správnou péčí mohou i tyto ploty dožít až do 15 let.

Velmi oblíbené jsou v současnosti také lískové ploty, a to především díky svému originálnímu a přírodnímu vzhledu. Oproti vrbovým a bambusovým plotům navíc působí velice robustně, jsou velmi odolné, pevné a stabilní. Trvanlivost plotů z lískového proutí se přitom pohybuje mezi 10 až 15 lety.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací