Náš TIP
Pocit intimity v posteli s nebesy

Ačkoliv se postele s nebesy mohou zdát prvkem náležejícím tak do starých časů nebo do říše pohádek, nalézají své místo i v dnešních moderně zařízených domácnostech. Postele s nebesy totiž slibují mnohem větší požitek z intimity a tajemna, navíc pomohou rozdělit jednotlivé prostory v místnosti do soukromých zón. Lůžko esteticky zahalené do závěsů dodá ložnici dotek elegance a nádech exotiky. Příjemný pocit intimity pak svádí nejen k zaslouženému odpočinku...

Půvab postelí s nebesy

Dnes jsou postele s klasickou konstrukcí pro nebesa vcelku snadno k dostání. Pokud jste manuálně zruční, není ani problém si takovou konstrukci vyrobit. Zatímco v historických dobách sloužila konstrukce a strop na ní potažený silnou látkou především jako ochrana před zimou, dnes má význam výhradně dekorační.

Stropu už jako součásti konstrukce není zapotřebí, protože je sama o sobě dosti pevná. Nepotahuje už se také těžkou látkou, ale jen lehkou, která se dá kolem konstrukce velmi nápaditě aranžovat. Z praktických důvodů se však látka nejčastěji používá po způsobu klasických závěsů, se kterými můžeme dle potřeby manipulovat. Případně je možné vytvořit si z látky nad konstrukcí opravdová nebesa, tedy strop, který opět pomůže navodit tu správnou atmosféru v místnosti.

Způsoby aranžování dekorační látky

Pro nápadité potažení látkou je přímo ideální trámová konstrukce kolem postele. Pokud ji k dispozici nemáme, můžeme klidně použít i garnyže. Potažení látkou nemusí být nutně praktické, ale klidně jen čistě dekorační. Tomu pak odpovídají například užší pruhy látky splývající po stranách a stažené dekorativními stuhami. Důmyslně a nesmírně elegantně bude působit i jeden větší pruh látky z vybranějšího materiálu, kterým zakryjeme čelo za hlavou, strop a necháme jej volně splývat až k nohám postele.

Sladění jako důkaz vkusu

V obdobně romantickém stylu, jakým budou působit nebesa nad vaší postelí, můžete zařídit i zbytek ložnice. Vhodné barevné i vzorové sladění se tak nabízí zejména v případě ložního prádla, polštářů, závěsů a koberce.

Pokud vsadíte na tento romantický doplněk do ložnice, uvidíte, že vám domů přinese zase něco nového. Včetně přívalu intimity, vášně i něhy...

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

29. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací