Náš TIP
Podlahy do otevřeného interiéru

Otevřený interiér je stále oblíbenějším trendem českých domácností. Jaké podlahy do něj však zvolit?

Taková podlaha vhodná do otevřeného interiéru by měla splňovat celou řadu praktických kritérií včetně toho estetického.  Měla by zvládat větší zátěž, odolnost vůči zašpinění i otěru, ale také by měla zajistit funkci tepelné a zvukové izolace.

Dřevěná podlaha

Díky svým nepřekonatelným vlastnostem i krásnému přírodnímu vzhledu je na špici oblíbenosti podlah ta ze dřeva. Sice se občas může poškrábat, vše se ale dá obnovit přebroušením a kvalitním lakem. Jinak je ale dřevěná podlaha tou pravou investicí, která se zkrátka vyplatí. V interiéru působí elegantně a přirozeně, naprosto plynule tak propojí jednotlivé místnosti. Dřevěné podlahy působí příjemně i při chůzi naboso, navíc jsou hřejivé i bez dodatečného podlahového vytápění.

Vinylová podlaha

O něco chladněji působí rovněž oblíbené vinylové podlahy. Ty se často objevují v domácnostech především díky skvělé schopnosti imitovat dřevo či kámen. Vinylové podlahy jsou navíc vysoce odolné vůči tekutinám i možnému otěru. Hodí se výborně jak do obývacího pokoje, tak do kuchyně. Vinylová podlaha navíc dobře zachovává tvar.

Laminátová podlaha

Odolná a vysoce trvanlivá je také podlaha z laminátu. Ta bývá v domácnostech oblíbená nejen pro svou nízkou cenu. Speciální laminátové podlahy jsou navíc doplněny o voděvzdornou vrstvu, takže je lze bez problémů položit i do kuchyně. Laminátová podlaha je však dosti tvrdá a také chladnější na dotek. Doporučuje se také pod ní položit odpovídající kročejovou izolaci.

 

Ať už si vyberete jakoukoliv podlahu, může vás mile překvapit i dodatečnou ochrannou vrstvou, která si hravě poradí s nadměrnou zátěží či stykem s vodou. Nemusíte se tedy bát, že budete muset v interiéru preferovat praktickou stránku nad tou estetickou.

11. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací