Náš TIP
Podzimní dekorace z dýní

Dýně je symbolem podzimu čím dál častěji i v českých domácnostech a zahradách. S halloweenským nádechem zdobí naše domovy a přináší do nich zase něco nového a originálního. Jaké podzimní dekorace z dýní mohou ozdobit i váš domov?

Dýně u vchodu do domu

Dýně může zkrášlit už samotný vstup do domu. Různobarevné velké dýně si můžete vyskládat ke vchodovým dveřím, na verandu nebo i k zahradnímu posezení. Dýně udělají parádu v přirozeném stavu nebo v podobě originálních luceren. Ty si vyrobíte tak, že nejprve pro větší stabilitu seříznete spodní část dýně a pak odříznete kus dýně ze shora. Dýni pak vydlabete a vyřezat v ní můžete třeba i strašidelný obličej. Stěny dýně by přitom měly být pevné, aby se dýně nerozpadla, ale zároveň co nejtenčí, aby jimi prošlo světlo svíčky. Dovnitř dýně umístěte buď klasickou dlouhou nebo čajovou svíčku. Příjemné aroma přitom obstarají svíčky z přírodního včelího vosku. Pro větší bezpečnost bude nejlepší, když svíčky do dýně vložíte v zavařovací sklenici.

Dýně jako váza

Interiér si můžete dozdobit i originálními vázami z dýní. Stačí, když do vydlabané dýně vložíte sklenku nebo umělohmotnou misku, která nebude přesahovat okraj dýně. Do té pak s citem naaranžujete jakékoliv typicky podzimní dary přírody. Prostor okolo nádobky zasypte drtí nebo zeminou – a máte hotovo.

Maličkými a barevnými dýněmi můžete také jednoduše vyskládat dostatečně velké skleněné vázy. Jednotlivá patra vázy s dýněmi pak můžete střídat s patry vyplněnými dalšími dary podzimní přírody, ať už to jsou kaštany, žaludy, sláma nebo květy slaměnek.

Podzimní věnce a svícny z dýní

Maličké dýně můžete zakomponovat i do podzimních věnců na dveře nebo si z nich udělejte podlouhlý svícen na stůl podobný tomu adventnímu. Také klasický kulatý podzimní věnec z malých dýní udělá na jídelním stole velkou parádu. Můžete jej doplnit o další typické symboly podzimu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací