Náš TIP
Pojistěte si svou nemovitost včas

Ačkoliv se může zdát, že pojištění nemovitosti jsou vyhozené peníze, věřte, že tomu tak není. Možná si myslíte, že bydlíte v nejbezpečnější čtvrti a že vám se nějaká ta katastrofa přece přihodit nemůže, ale stačí moment a svou nedůslednost můžete začít proklínat. Přitom stačí málo a váš domov se všemi cennostmi i vzpomínkami bude v bezpečí. Vymaňte se tedy z necelé poloviny těch, kteří si myslí, že domov je jistota, a přehoupněte se do té druhé, která myslí na všechno.

Zbavte se předsudků

Hlavním důvodem, proč si řada majitelů domů svou nemovitost nepojistí, je domněnka, že je to příliš drahé. Přitom si takové pojištění domu třeba v částce do dvou milionů korun může proti základním živelným pohromám pojistit opravdu každý. Bude vás to stát jen sto korun měsíčně. Další příčinou, proč tak málo dochází k pojištění domácností, je nechvalná pověst zaměstnanců pojišťoven. V tom případě je třeba hledat – třeba přes známé – ty osvědčené, kteří vás seznámí s realitou, ale nebudou před vámi malovat vzdušné zámky.

Pojištění šité na míru

Pokud už je vaše cesta k pojištění domu zbavená těchto problémů, je třeba zamyslet se nad tím, co od pojištění očekáváte, případně z jakých škod na vašem domu máte největší obavy. K těm, pokud máte dům u silnice, může patřit například náraz vozidlem či pád stromu. Obyvatelé bytových domů se zase nejvíce obávají vytopení či vyhoření. Pak je důležité podívat se na to, co všechno chcete mít pojištěno – zda pouze stavbu a přiléhající stavby, nebo i vybavení domu.

Pojišťovací částka by měla být stanovena přímo na míru, aby se nestalo, že budete mít nemovitost podpojištěnou nebo naopak. V případě určení pojišťovací částky u domu se tak využívá orientace dle reprodukční hodnoty stavby, nikoliv její tržní hodnoty. Jedná se tedy o částku, za kterou byste stavbu prodali, ale s tím, že potřebujete tolik peněz, abyste si stejnou nemovitost mohli postavit znovu (včetně nákladů na stavební firmu).

Podobně to pak platí v případě pojištění domácnosti, kdy chcete pojistit domácnost jako celek spolu s vybavením. Opět se částka rovná té, za kterou byste si znovu všechny věci pořídili.

Včasné pojištění domu

Otázka pojištění domu a bytu je věc poněkud složitá, se správným pojišťovacím poradcem do ní ale dostanete jednoduchý a jasný vhled. Pokud už tedy o pojištění domu nějakou dobu přemýšlíte, zbytečně pojištění neodkládejte – mohlo by se vám to nepříjemně vymstít.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

04. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací