Náš TIP
Pravidelné odčervování psího miláčka

Pravidelné odčervování patří k prevenci psa před napadením parazity, proto by se nemělo podceňovat. Vůbec přitom nezáleží na tom, zda jste parazity u psa objevili, nebo ne. Jaká je tedy správná frekvence odčervování psa?

Frekvence odčervování psa

Psa určitě nestačí odčervovat pomocí speciální tablety, která je zbaví vnitřních parazitů, jen jednou za půl roku. S klamným pocitem, že se celého půl roku nemůže vašemu psímu miláčkovi nic stát, byste mohli opomenout závažné problémy. Ideální tak je odčervovat psa každé tři měsíce. Frekvence odčervování se tak neodvíjí ani od toho, jestli jste u psa parazity objevili, nebo ne. Odčervování má zkrátka fungovat především jako účinná prevence.

Individuální přístup

Ohledně frekvence odčervování byste se měli poradit s veterinářem. Pravidelnost odčervování se totiž může odvíjet například také od toho, jestli váš pes přichází často do styku s hospodářskými zvířaty. Tato zvířata totiž mívají parazity, které se snadno na psa přenesou. Celkově ale může frekvence odčervování záviset i na konkrétním plemeni, jeho velikosti, stáří a určení.

Účinnost odčervovací tablety

Je mylné se domnívat, že po požití odčervovací tablety je pes absolutně chráněn proti všemu, a to celé týdny či snad měsíce. Podání tablety také jednorázově likviduje pouze parazity ve střevě, kterými je pes aktuálně nakažen. Tableta si však bohužel neporadí s vajíčky a dalšími vývojovými stádii parazitů. Problémem pak může být například nakažení psa škrkavkou, která v útrobách psa vyprodukuje opravdu neskutečné množství vajíček. Čerstvě odčervení psi se pak po přičichnutí k extrementům takto nakaženého psa rovněž nakazí.  

Škrkavky dospějí v těle psa tak po čtyřech týdnech, nejen proto je třeba dbát na pravidelné odčervování. Na to je třeba dbát i z toho důvodu, že psí parazité mohou vážně ohrozit i člověka – například v případě špatné hygieny rukou, u dětí pak hlavně hrou na pískovišti.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací