Náš TIP
Předvánoční úklid beze stresu II

V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.

Zbavte se roztočů

Jakmile se pustíte do předvánočního úklidu ložnice, myslete především na to, že je třeba se (nejen tady) zbavit roztočů. Předně tak vyklepejte matrace a peřiny. Ideální v tom případě bude nechat je na balkoně nebo na zahradě vyvětrat na mrazu. Studený vzduch totiž roztoče spolehlivě zlikviduje. Vyčistěte také všechny úložné prostory a zbavte se zbytečností, na které jste si roky nevzpomněli. Rovněž utřete prach ze všech povrchů, vyperte záclony, závěsy, deky, prostěradla a povlečení. Veškeré stávající textilie vyměňte za ty s vánoční tematikou. Uvidíte, že se vám tu bude usínat i vstávat mnohem příjemněji.

Pořádek v dětském pokoji

Podobně jako obývací pokoj (v minulém díle našeho úklidového seriálu) ukliďte také dětský pokoj, i když je jasné, že mu nový stav dlouho nevydrží. Jakmile si sem totiž vaše ratolesti přinesou hračky a knížky od Ježíška, nebude tu už nejspíš k hnutí. Přesto jim však dopřejte uklizený pokoj pro nadcházející vánoční čas.

Úklid koupelny

Při úklidu koupelny omyjte všechny poličky a skříňky. Zbavte se také všech kosmetických potřeb, kterým prošla záruční doba. A ukliďte i takovou kosmetiku, kterou vlastně už vůbec nepoužíváte. Uděláte si tu tak dostatek místa pro tu novou, kterou jistě od známých dostanete pod stromeček. Poté důkladně vydrhněte umyvadlo, vanu a sprchový kout. Vyleštěte zrcadlo a omyjte dlaždičky. Nezapomeňte rovněž zkontrolovat, zda se vám v koupelně (nebo v jiných místnostech) netvoří plíseň. Prohlédněte všechny rohy, zákoutí a spáry mezi dlaždicemi. A to samé proveďte také na toaletě.

Kuchyně jako poslední

Kuchyni uklízejte jako poslední. Z celého vašeho bytu či domu totiž dostává nejvíce zabrat, a to především v době předvánočních příprav. Protože kuchyni budete ještě nějakou dobu potřebovat, nechte si její úklid až na závěr. Nejprve si tak udělejte pořádek ve spíži. Vyhoďte prošlé potraviny a omyjte všechny poličky a skříňky. Po skončení vaření a pečení se vrhněte na čistění dřezu, spotřebičů a celé kuchyňské linky. Zvažte také, zda není zapotřebí odmrazit lednici. Rozhodně ji ale vymyjte a opět se zbavte potravin v ní uložených, které už mají to nejlepší za sebou.

A ještě podlahy

Na úplný závěr předvánočního úklidu si nechte vytírání podlah a luxování. Koberce důkladně vyklepejte nebo vyluxujte, na podlahy použijte vhodný a voňavý prostředek a případně je ještě ošetřete leštěnkou.

Pak už stačí jen pár malých detailů a máte hotovo – beze stresu a v pohodě.

 

(Foto: Pinterest.com)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

20. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 2. 2019 Interiérové i životní styly ze severu Interiérové i životní styly ze severu
  Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si...
 • 18. 2. 2019 Chytré využití místa pod schody Chytré využití místa pod schody
  Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?
 • 16. 2. 2019 Únorové práce na zahradě I Únorové práce na zahradě I
  Sníh taje a ve vzduchu už je pomalu cítit jaro. Je tedy načase vyjít si do zahrady a začít s důkladnou péčí o ni, aby se nám v nadcházející sezóně bohatě odvděčila. Co všechno je třeba...
 • 13. 2. 2019 Fenomén bydlení v tiny house Fenomén bydlení v tiny house
  Tiny house si čím dál tím více získává srdce mnohých dobrodruhů, kteří chtějí bydlet originálně, skromně a ekologicky. Kouzlo těchto staveb tkví nejen v jejich tak trochu kočovném...
 • 11. 2. 2019 Půvabné dekorace na sv. Valentýna Půvabné dekorace na sv. Valentýna
  Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, a tak je načase zamyslet se nad tím, jaké kouzlo mu dodáme právě letos. Jednoduché, ale přesto krásné dekorace si přitom můžete vyrobit i sami doma.
 • 24. 1. 2019 Patinování nábytku Patinování nábytku
  Nábytek s duší starých časů je v interiérech čím dál tím oblíbenější. Fandí mu mimo jiné provensálský nebo vintage styl. Pokud nemáte doma dostatek starožitných kusů nábytku, můžete si...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací