Náš TIP
Kouzlo interiérů v provensálském stylu

Interiérům zařízeným v čím dál tím oblíbenějším provensálském stylu sluší zejména převaha něžně bílé barvy, která je sem tam doplněna o akcenty pastelových odstínů. Co ještě zaručí, aby se vám zařízení interiéru v provensálském stylu povedlo na jedničku?

Hřejivá náruč dřeva

Provensálský styl se do jisté míry přiklání k přírodě, v interiéru v jeho duchu tak nemohou chybět přírodní materiály v čele se dřevem. Ideální je v tomto případě zajímavá textura dřeva a světlé odstíny. Ty totiž dokážou bělostný charakter interiéru příjemně prohřát a dodat mu tolik žádoucí dotek venkova. Nutno připomenout, že jak v případě dřeva, tak i kovu, hraje velkou roli v interiérech provensálského stylu tolik oblíbená patina.

Důraz na detail

Provensálský styl patří k těm stylům, u kterých je velice důležitý důraz na detail. Proto v těchto interiérech převládá bílá barva, která je jen sem tam ozvláštněna akcenty pastelových barev. Díky takové barevné kompozici totiž v místnostech plně vyniknou jednotlivé detaily, ať už se jedná o ozdobné prvky, mozaiky nebo nepříliš obvyklé motivy. O jistou noblesu, která navozuje jakoby zámeckou atmosféru, se nejčastěji starají ozdobné stoly a stolky, romantická závěsná svítidla, půvabné textilie, nápadité lucerny, zrcadla s ozdobnými rámy či až na zem splývající těžké závěsy.

Interiér plný světla a elegance

Interiéry zařízené v provensálském stylu působí něžně, jemně a velmi elegantně. Navozují atmosféru starých časů, a buď se podobají zámeckým, nebo venkovským prostorám. Jejich hlavní devizou je však dostatek světla, prostoru a tolik důležitého pohodlí. Takovou třešničkou na dortu jsou pak různé romantické doplňky po způsobu luceren, váz, květinových dekorací, proutěných a pletených výrobků. Z květinových motivů, které se objevují od závěsů až po ložní prádlo, pak s převahou vedou motivy růží a levandule.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

15. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIP



Zdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 




Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací