Náš TIP
Přepravujeme psa v autě

Je tu čas prázdnin, a tak si řada chatařů a chalupářů bere svého psa na dovolenou u lesa i u vody. Valná část z nich však nebere pravidla přepravy psů v autě příliš vážně a riskuje tak jeho i své zdraví.

Zákony i zdravý rozum

Správné přepravování psů se přitom odvíjí už od silničního zákona a jeho nedodržení je trestáno pokutou od dopravní policie. Silniční zákon sice bezpečnou přepravu psů nařizuje poněkud nekonkrétně, ale přesto z něj vyplývá, že je třeba zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete a rovněž zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby. Ze zákona tedy jasně nevyplývá, že by pes měl cestovat výhradně v přepravní bedně, být připoutaný nebo oddělený od ostatních cestujících přepážkou. Jestliže však bude trůnit přímo na sedadle spolujezdce, s největší pravděpodobností vám to při silniční kontrole neprojde.

Vedle zákonů je však třeba používat hlavně zdravý rozum. Stačí totiž prudké zabrzdění nebo náraz v rychlosti kolem 50 km v hodině – a volně pohybující se pes může být smrtelným nebezpečím pro celou osádku auta, o nebezpečí pro něho samotného nemluvě. Takovému riziku se však dá předejít několika zásadními pravidly.

Bezpečný převoz psa v autě

U majitelů větších plemen se předpokládá, že většinou vlastní i větší rodinný vůz. Například vozy typu combi mají tu výhodu, že je v nich síť nebo mříž, která odděluje sedadla od nákladového prostoru. Celá řada vozů má pak výsuvnou plastovou mříž nebo síť už v základní výbavě. Pokud vám v autě chybí, můžete si pořídit mříž i ochrannou síť pro oddělení zavazadlového prostoru, ale i za přední sedadla.

Mnohem pohodlnější a bezpečnější variantu převozu psa v autě poskytnou plastové a drátěné přepravní bedny a klece, které se prodávají i pro psy z největších plemen. Taková uzavíratelná přepravní bedna s pelíškem uvnitř je nejlepším řešením po všech stránkách, protože omezí rizika spojená s volným pohybem psa a zároveň mu vymezí prostor, kde se bude cítit bezpečně. V příliš velkém prostoru totiž většinou dochází k tomu, že pes často nervózně přechází, snaží se vyrovnávat pohyby v zatáčkách a kolikrát mu může být i špatně od žaludku.

Bezpečnostní pásy, postroje a sedačky

Další, ale už méně bezpečnou variantou jsou bezpečnostní pásy a postroje pro psy. Pásy však nezapadnou do všech typů aut. Pro menší plemena se vyrábějí i speciální autosedačky, které se opět upevňují na zadní sedadla.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací