Náš TIP
Příchod jara i zlodějů

Spolu s jarem začíná i sezóna zlodějů. Ta se nevztahuje jen na majitele chalup a chat, v klidu tak nemohou být ani majitelé rodinných domů a bytů. Jaké jsou možnosti ochrany majetku před zloději?

Kvalitní zabezpečení nemovitosti

Většina majitelů nemovitostí nebere jejich zabezpečení tak vážně, pokud je nemá vybavené na úrovni bytu. Přesto se však vyplatí do kvalitního zabezpečení nemovitosti investovat. Minimálně klidný pocit a čisté svědomí, že se vám po domě, chatě nebo chalupě neprochází neomaleným způsobem někdo cizí, za to stojí. Zloději totiž poznají kvalitní zabezpečení nemovitosti, které je zkrátka odradí.

Takové viditelné zaopatření zahrnuje především okna vybavená bezpečnostním kováním a zámkem, bytelné hlavní dveře s kvalitním kováním a dvojitým zámkem, případně odolné visací zámky na petličce.

Zejména zabezpečení oken je třeba věnovat zvýšenou pozornost, protože právě jimi se do nemovitostí dostává největší počet zlodějů.

Alarmy, kamery a fotopasti

Každý detail hraje v případě zabezpečení nemovitosti roli. Patří k tomu i doporučení nenechávat nářadí, které může zloděj použít k páčení dveří, volně přístupné. Také zahradní domky by tak měly být řádně zabezpečené.

Ať už máte či nemáte psa, také cedulka s nápisem „Pozor, pes!“ vás může zachránit od vloupání.

Zloděje odradíte také tím, že u své nemovitosti aplikujete elektronické zařízení se zapínáním osvětlení. Existují dokonce chytré univerzální systémy řízení domů, kdy můžete na dálku pomocí internetu ovládat vedle zapínání vnějších i vnitřních světel i spouštění žaluzií.

Ideální je ovšem využití kamerových systémů, za které je však třeba si trochu připlatit. Cenově nepříliš náročné jsou alarmy a fotopasti, které jsou nenápadné a nezávislé na elektrické energii. V případě ohrožení nemovitosti vám ihned pošlou zprávu, případně zároveň zalarmují bezpečnostní službu, která k vaší nemovitosti pošle hlídku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

10. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací