Náš TIP
Půvabné cibuloviny pro výzdobu bytu či domu

Láká vás přinést si trochu jara ze zahrádky přímo do bytu či domu? Udělejte z cibulovin pokojovky a užívejte si vůně jara třeba i o Vánocích.

Právě teď si můžete zasadit ty jarní cibuloviny, které vám budou dělat radost svými květy už od Vánoc. Pro tyto účely se doporučuje použít cibule určené speciálně pro kvetení v bytě – právě s těmi totiž dosáhnete vůbec nejlepších výsledků.

Výsadba cibulovin pro krásu domova

K výsadbě těchto rychlených cibulovin použijte jakýkoliv kvalitní substrát. Než budete jednotlivé cibulky květin sázet do květináčů či různých nádob, nezapomeňte na jejich dně vytvořit drenážní vrstvu. Ta má zamezit nadměrnému hromadění vody a případnému zahnívání kořenů. Drenážní vrstvu vytvoříte z perlitu, keramzitu či drcených cihel nebo střepů. Svou funkci pak splní i vyplnění vrstvou rašeliny nebo mechu.

Cibulky květin pak sázejte tak, aby měly vrchní část cca 2,5 cm pod okrajem květináče. Poté cibulky zasypte substrátem, jehož povrch by měl sahat cca 1 cm pod okraj květináče. Až budete sázet hyacinty, pamatujte však na to, že jim nejlépe vyhovuje, pokud jim vrchol cibulky lehce vyčnívá z půdy.

Správné stanoviště pro růst cibulovin

Abyste dosáhli co nejsilnějšího dojmu z později kvetoucích cibulovin, sázejte je do okrasných květináčů a po více kusech co nejblíže k sobě. U všech takto pěstovaných pokojových cibulovin je důležité, aby vyplnily celý květináč kořeny ještě předtím, než jim začnou růst listy a květní stonky. To může trvat až čtrnáct týdnů. Nejlepšího výsledku tak docílíte ve vlhčím, tmavém a chladném domácím prostředí. Z tohoto důvodu se doporučuje po zasazení a zalití zabalit květináče do novin a odnést do nechladnější místnosti.

Květináče také můžete postavit ven k severní straně. V tomto případě je třeba chránit je novinami, aby zůstaly čisté. Pak je dobré přikrýt je cca 15 cm vysokou vrstvou drcené borky, písku nebo zeminy.

 

Pěstujete si cibuloviny pro zkrášlení domu či bytu? Napište nám o tom na náš Facebook.

13. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací