Náš TIP
Půvabné dekorace na sv. Valentýna

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, a tak je načase zamyslet se nad tím, jaké kouzlo mu dodáme právě letos. Jednoduché, ale přesto krásné dekorace si přitom můžete vyrobit i sami doma.

Jen červená to může být!

Svátek zamilovaných je spojený především s červenou barvou - barvou srdce, romantiky, lásky a vřelých vztahů. Na sv. Valentýna doprovází červenou barvu také růžová. Pokud se však chceme vyhnout kýčovitosti a rádi zkoušíme něco nového, vybírat můžeme z celé palety veselých a něžných barev. Ve výsledku je stejně nejdůležitější naše dobrá nálada a přítomnost milované osoby. Příjemně romantickou atmosféru tak stačí dotvořit jen málem, ať už se jedná o nějaký ten – nejlépe vlastnoručně upečený – valentýnský dort, kytici růží a svůdný outfit. Pro ty, co však touží po dokonale promyšlené valentýnské výzdobě, je tu hned několik jednoduchých tipů na originální valentýnskou dekoraci.

Dekorace ze srdce

Srdce z jakýchkoliv materiálů hraje při oslavě svátku sv. Valentýna zkrátka prim. Právě srdce je totiž zažitým symbolem lásky, který nás provází celým životem. Po vánočním věnci si tak na dveře můžete vytvořit i věnec valentýnský. Základ ve tvaru srdce seženete v obchodě, a nebo si jej vcelku jednoduše vyrobíte z ohnutého drátu nebo čerstvých vrbových proutků. Ke zdobení základu věnce vám pak poslouží třeba sušené nebo papírové květiny, ale také bambulky z vlny, stuhy a celá řada bohatého valentýnského sortimentu z květinářství. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Při zdobení valentýnského věnce ovšem pamatujte na to, že méně je někdy více

Oblíbenými ozdobami na Valentýna jsou také látková srdíčka, ať už v podobě malých polštářků nebo zápichů. Látková srdíčka vypadají hezky hlavně v případě, že jsou ušita z kanafasu nebo jednobarevných látek – v našem případě tedy z červené nebo růžové. Z různě velkých látkových srdíček vycpaných vatelínem nebo vatou lze přitom složit půvabný věneček. Jako další jednoduchý, ale vděčný nápad se jeví použití vystříhaných srdíček k pošití polštářových povlaků. Svou službu udělají také papírová srdíčka, která můžete lepit, kam vás jenom napadne. Skvěle se osvědčí především na slavnostním prostírání.

Girlandy, svícny a lucerny

Z nastříhaných srdíček můžete vytvářet i romantické girlandy. Budete k tomu potřebovat jen papír, provázek a ostré nůžky. Nejlepší přitom je vystřihovat srdíčka podle šablony, ať je každé jako druhé. Ozvláštnit je můžete třeba střídáním bílé, růžové a červené barvy.

Tu pravou atmosféru pak na sv. Valentýna pomohou dotvořit všemožné svíčky, svícny a lucerny. Z obyčejného svícnu tak pod vašima rukama může vzniknout ten valentýnský. Postačí vám k tomu jen barvy na sklo a trocha trpělivosti. Doplnit je pak můžete o lucerny s otvorem ve tvaru srdce. Chybět by samozřejmě neměly ani aromatické svíčky a hlavně květiny, které se nemusí omezovat pouze na růže.

Nápadů na jednoduché a krásné valentýnské dekorace je celá řada, a tak přikládáme ještě fotogalerii plnou dalších rozmanitých tipů a přejeme vám všem romantického i vášnivého Valentýna!

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest, Pixabay)

11. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací