Náš TIP
Půvabné podzimní věnce

S podzimními věnci si domů přinesete hřejivý dotek zbytku léta i začátek podzimu. Rozhlédněte se po zahrádce, co by se vám do věnce hodilo, budete z ní mít kousek i u sebe doma.

Květiny a přízdoby do podzimních věnců

K výrobě podzimní dekorace na klasickém proutěném základu věnce je třeba mít dostatek nasušených květin a různých dalších dekorativních prvků. Řadu květin k sušení najdete v zahradě svého domu nebo třeba na poli. Ke zdobení podzimních věnců se hodí zejména růže, levandule, hortenzie, statice, černuchy či vřesy. Venkovský ráz podzimního věnce pak pomohou dokreslit makovice, rákosy, bodláky, obiloviny, ale také dekorativní květy česneku a cibule. K této kreativní práci a zábavě v jednom pak samozřejmě můžete využít i různé větvičky, traviny či ořechy.

Prim mezi květinami vhodnými do suchých dekorací však, jak je nasnadě, hrají slaměnky. Patří mezi ně smil, smilek a časovka. Jelikož jsou k tomu uzpůsobeny, suší se ze všech rostlin nejsnáze. Navíc vzniklý podzimní věnec spolehlivě rozzáří díky širokému spektru barev. Kytičky do suchých vazeb sušíme jak zavěšené za stonky někde na suchém místě, tak třeba i v sušičce na ovoce.

Suché rostliny pak můžete na věnec připevňovat pomocí floristických vázacích drátků. S většinou kreativní práce vám ale nejlépe pomůže tavná pistole. Celkový dojem z takto použitých suchých květin pak pomohou dotvořit i přírodní stuhy, manžety, barevné korálky, ale také třeba větvičky, listy, mech, peří, chvojí, šišky, kaštany, bukvice, žaludy a kůra ze stromů.

Barevné ladění

Vzhledem k tomu, že se jedná o věnce podzimní, je třeba ladit je spíše do tlumenějších typicky podzimních barev. Věnec tak můžete mít v tmavě červené, hnědé, béžové či okrové barvě. Tyto základní barvy pak můžete rozbít třeba jasnějšími prvky ve žluté či oranžové barvě. Moderně a vesele pak vypadají věnce s doplňky v růžové a fialové barvě.

Základní věnečky ze slámy, proutí či větví seženete v květinářství nebo specializovaném koutku hobbymarketů. Koupit si můžete i věnec z polystyrenu, který si však vyžaduje mnohem jemnější dekorativní přístup.

Podzimní věnec na dveře i nad krbovou římsu

V dnešní době mají věnce široké dekorativní využití. Můžete si ho zavěsit na dveře nebo nad krbovou římsu. Květinovým věncům to ale bude slušet i na zdi v ložnici, těm z usušených bylinek zas v kuchyni. Pro výzdobu ze sušených květin je jako dělaná předsíň, která jako první udává přívětivý ráz celého interiéru.

 

Podzim a nadcházející zimní období včetně toho vánočního jsou chvíle jako stvořené pro kreativní práce se vším, co nám zanechala předchozí období. Domů si tak přinesete kousek přírody a navíc se budete moci těšit z něčeho originálního, co vzniklo přímo pod vašima rukama.

Vytváříte doma vlastní podzimní věnce? Napište nám o tom na náš Facebook.

12. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací