Náš TIP
Rady pro zdravý spánek

Spánkem strávíme velkou část života, proto bychom se měli postarat o to, aby byl co možná nejzdravější. V prvé řadě je tak třeba zaměřit se na výběr kvalitní postele, roštu a matrace. Postel totiž funguje jako jeden organismus.

Ta správná postel

Při výběru správné postele bychom se určitě neměli omezovat jen na internet. Naše zdraví je totiž na prvním místě, a tak je třeba si postel spolu s vybranou matrací přímo vyzkoušet. Tuto službu dnes poskytují celé řady showroomů a specializovaných obchodů. Při výběru správné postele, roštu a matrace se přitom určitě vyplatí poradit se s odborníkem. Na posteli by se nemělo ani šetřit. Opravdu kvalitní postel by měla vydržet i deset let. Plnohodnotně však bude fungovat jen s neméně kvalitní matrací a roštem. Ten je skvělou volbou především kvůli potřebnému zajištění větrání matrace. Rošty se skládají buď z latěk nebo lamel. Skvělou volbou jsou polohovatelné rošty, u kterých je možné zvednout oblast pod hlavou, zády nebo pod nohami.

Postel by měla mít správnou výšku i šířku. Mělo by se z ní tedy dobře zvedat i si na ní lehat. Šířka postele je zase důležitá pro klidný spánek, ve kterém můžete bez problémů měnit polohu. Nikdo také nemá rád postel, která vrže. Ideálním řešením jsou proto postele vyplněné pružinami z nejkvalitnější kalené oceli.

Materiály pro zdravý spánek

Kovové rámy postelí sice vypadají velmi romanticky, na dotek jsou ale příliš studené. Při konstrukci postele včetně jejího rámu tak raději dejte přednost masivu z bukového nebo borovicového dřeva. Dřevo totiž dokáže nejen ložnici dodat hřejivý dotek přírody, navíc má i vysokou trvanlivost. Ke zdravému spánku vám může dopomoci také kvalitní a příjemné povlečení. Ideální volbou jsou v tomto případě přírodní materiály. Také v současné době jsou oblíbené zejména přikrývky z prachového peří. Díky moderní výrobní technologii se jich nemusí vzdávat dokonce ani alergici.

Další rady k usínání

Rad pro zdravý spánek je celá řada. Vedle kvalitní postele vám k němu dopomůže i omezení jídla a sledování televize v době několik hodin před usnutím, ale také důkladné zatemnění místnosti či popíjení bylinkových čajů.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

09. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací