Náš TIP
Rady pro zdravý spánek

Spánkem strávíme velkou část života, proto bychom se měli postarat o to, aby byl co možná nejzdravější. V prvé řadě je tak třeba zaměřit se na výběr kvalitní postele, roštu a matrace. Postel totiž funguje jako jeden organismus.

Ta správná postel

Při výběru správné postele bychom se určitě neměli omezovat jen na internet. Naše zdraví je totiž na prvním místě, a tak je třeba si postel spolu s vybranou matrací přímo vyzkoušet. Tuto službu dnes poskytují celé řady showroomů a specializovaných obchodů. Při výběru správné postele, roštu a matrace se přitom určitě vyplatí poradit se s odborníkem. Na posteli by se nemělo ani šetřit. Opravdu kvalitní postel by měla vydržet i deset let. Plnohodnotně však bude fungovat jen s neméně kvalitní matrací a roštem. Ten je skvělou volbou především kvůli potřebnému zajištění větrání matrace. Rošty se skládají buď z latěk nebo lamel. Skvělou volbou jsou polohovatelné rošty, u kterých je možné zvednout oblast pod hlavou, zády nebo pod nohami.

Postel by měla mít správnou výšku i šířku. Mělo by se z ní tedy dobře zvedat i si na ní lehat. Šířka postele je zase důležitá pro klidný spánek, ve kterém můžete bez problémů měnit polohu. Nikdo také nemá rád postel, která vrže. Ideálním řešením jsou proto postele vyplněné pružinami z nejkvalitnější kalené oceli.

Materiály pro zdravý spánek

Kovové rámy postelí sice vypadají velmi romanticky, na dotek jsou ale příliš studené. Při konstrukci postele včetně jejího rámu tak raději dejte přednost masivu z bukového nebo borovicového dřeva. Dřevo totiž dokáže nejen ložnici dodat hřejivý dotek přírody, navíc má i vysokou trvanlivost. Ke zdravému spánku vám může dopomoci také kvalitní a příjemné povlečení. Ideální volbou jsou v tomto případě přírodní materiály. Také v současné době jsou oblíbené zejména přikrývky z prachového peří. Díky moderní výrobní technologii se jich nemusí vzdávat dokonce ani alergici.

Další rady k usínání

Rad pro zdravý spánek je celá řada. Vedle kvalitní postele vám k němu dopomůže i omezení jídla a sledování televize v době několik hodin před usnutím, ale také důkladné zatemnění místnosti či popíjení bylinkových čajů.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

09. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 4. 2019 Velikonoční tradice III – Velikonoční neděle Velikonoční tradice III – Velikonoční neděle
  Velikonoční neděle letos připadá na 21. dubna. Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, kterou tento den světí nejen všichni křesťané, k sobě váže celou řadu tradic. Jaké to jsou?
 • 19. 4. 2019 Udržte vodu v zahradě Udržte vodu v zahradě
  Poučeni zkušenostmi nejen z minulého léta bychom i to nadcházející měli být připraveni na případná dlouhotrvající sucha. Naštěstí je tu způsob, jak vodu v zahradě udržet a dopřát tak...
 • 19. 4. 2019 Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech
  Rostliny předpěstované ve vaječných skořápkách nebo papírových kartonech to mají tak nějak jednodušší. Těm, které milují vápník, se ve skořápkách velmi daří. Vysévání do vaječných skořápek i...
 • 18. 4. 2019 Recept na velikonoční nádivku Recept na velikonoční nádivku
  Velikonoce si nedokážeme představit nejen bez typické výzdoby, ale i bez tradičních pokrmů. K těm zaručeně patří velikonoční nádivka. Jak ji připravit?
 • 15. 4. 2019 Jarní trendy bydlení pro rok 2019 Jarní trendy bydlení pro rok 2019
  Trendy bydlení se neustále mění. Někdo je do svého interiéru aplikuje alespoň v podobě akcentů, další bere proměnu od podlahy. A někdo si z takových trendů nedělá vůbec nic a žije si...
 • 4. 4. 2019 Nápadité velikonoční věnce Nápadité velikonoční věnce
  Jarní paprsky sílí, příroda se probouzí a za chvíli nám na dveře zaklepou Velikonoce. Už teď nám tak nastává období tvůrčích příprav, díky kterým si pak doma vykouzlíme kouzelně jarní zátiší. A...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací