Náš TIP
Recept na velikonoční nádivku

Velikonoce si nedokážeme představit nejen bez typické výzdoby, ale i bez tradičních pokrmů. K těm zaručeně patří velikonoční nádivka. Jak ji připravit?

Ten správný recept

V našem receptu se zaměříme konkrétně na velikonoční nádivku s uzeným masem, bylinkami a mladými kopřivami. Ta bývá skvělou pochoutkou i mimo čas velikonočních svátků. K její přípravě tak budete potřebovat: 600 g uzeného masa (dopředu uvařeného a nakrájeného na kostičky), 8 starších housek nebo rohlíků, 6 vajec, dvě hrsti spařených a nasekaných listů mladých kopřiv, hrst sekané petržele, 100 ml polotučného mléka, 1 nebo více stroužků česneku, muškátový oříšek, pepř a sůl.

Tipy k přípravě nádivky

Proto, aby nádivka byla vláčná tak akorát, je třeba použít den až dva staré pečivo. Díky němu totiž nebude nádivka působit rozbředle – staré pečivo se nerozmočí tolik jako čerstvé. Jemné a nadýchané konzistence navíc dosáhnete tím, že budete do nádivky postupně přidávat našlehaný sníh z bílků. Nádivka se pak peče ve vymazaném a moukou vysypaném pekáči nebo v zapékací misce, a to dozlatova.

Pokud nemáte rádi kopřivy, můžete je nahradit například lístky čerstvého špenátu. Jestliže chcete opravdu postní nádivku bez masa, zvýrazněte její chuť větším množstvím česneku a nadrobno nasekanou cibulkou. Do receptu můžete zakomponovat klidně i tolik oblíbený medvědí česnek nebo pažitku. Nádivkou můžete také nadívat. Při pečení takového nadívaného kuřete je však třeba počítat s tím, že bude vše upečené až tak za dvě hodiny. Nadívané maso se sice peče mnohem pomaleji, zato v něm ale o to více budou znát rozmanité chutě a vůně nádivky.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

18. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

  • 11. 11. 2021 Světlo do koupelny má své zásady, víte jak na něj Světlo do koupelny má své zásady, víte jak na něj
    Koupelna patří mezi místnosti, kde trávíme až překvapivě hodně času. Zároveň je to místo, kam zamíříme před spaním, ale také hned po usnutí. Už jen proto musíme dbát na to, aby byla koupelna...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací