Náš TIP
Romantické prostírání do jídelny i na terasu

Aby nám život nezevšedněl, je zapotřebí vpustit do něj sem tam nějaké to zpestření. Překvapit svou drahou polovičku nebo rovnou celou rodinu můžete i zdánlivě nepatrnou změnou. A co kdyby přišla přímo na váš stůl?

Sladký život

Prostírání a ubrusy mají své nezaměnitelné kouzlo. S jejich půvabným zevnějškem nám i denní menu tak nějak lépe chutná. Čas od času necháme moc rádi vklouznout do domova i špetku romantiky. Pokud se nám odrazí přímo na ubruse a prostírání, rázem se nám i celá kuchyně s jídelnou promění v květinový ráj...

Háčkované ubrusy nebo ubrusy plné květin (ať už vyšitých nebo potištěných) dokážou s jinak běžnou domácností provést zázraky. Jídelní servis pod nimi zjemní, ať už hodujete v jídelně nebo na terase.

Srdečný styl venkova

Právě v této době přichází vlna znovuobjevování romantického stylu venkovského prostírání a duch venkova se promítá postupně i do celých bytů a domů. Není se čemu divit – působí totiž velmi uklidňujícím, domácím a zkrátka hřejivým pocitem. Pocitem bezpečí a něhy. Do módy tak přicházejí například ubrusy z napůl lněné a napůl bavlněné tkaniny, které bývají na okrajích lemovány jemnou krajkou. Seženete je v decentních pastelových barvách, díky nimž váš stůl jemně prokvete. Trendy jsou také čistě bílé, růžové, béžové, bleděmodré, fialové či zelenkavé ubrusy bez jakéhokoliv vzoru, zato s dlouhými třásněmi a děrováním na svých okrajích.

Oblíbené ale zůstávají i klasické ubrusy s typicky venkovským vyšíváním různých drobných květů. Těm pak sekundují ubrusy s veselými potisky květin, které dodají domovu ten správný dotek přírody.

Něžné ubrusy z Provence

Své místo na trhu si brzy získaly také provensálské ubrusy a dekorace. Ty se vyznačují jemnými pastelovými barvami, půvabným krajkovým zdobením, něžnými výšivkami a dlouhými třásněmi. Takové ubrusy odkazující na romantiku Provence vypadají jako denní sen a pomalu ale jistě hraničí s opravdovým uměním.

Elegantní ubrousky s květy

Působivě vypadají též důmyslné papírové ubrousky ve tvaru velkých květů, které se používají zejména pod talířky se zákusky. Na pohled jsou křehké a něžné, vaše prostírání tak podmanivě zjemní. Pokud vás láká spíše moderna, pořiďte si obdélníkové prostírání v cool vintage stylu, které připomíná dekorativní pohlednice. Mohou na něm být otištěna poupata růží nebo jiné romantické motivy.

Pokud pak jemné ubrusy spolu s doplňkovým prostíráním doplníte ještě o vázy plné řezaných květin či o aromatické svíčky, promění se váš domov v opravdový ráj. A že jej na zemi potřebujeme alespoň čas od času všichni...

 

A jaké prostírání patří mezi vaše oblíbené? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku!

12. 04. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací