Zimní zahrada rozšíří naše bydlení, které umně propojí s nejbližším venkovním okolím. V zimní zahradě můžete relaxovat podobně jako v obývacím pokoji a můžete zde i pěstovat celou řadu rostlin.
V zimní zahradě, která je vytápěná, můžeme vedle všech druhů pokojových rostlin pěstovat například orchideje, ledviník, aukárie, parožnatky, banánovníky, fíkusy, tillandsie, bambusy a další rostliny vyžadující vlhký vzduch. Ze začátku je ještě třeba zvyšovat vlhkost v zimní zahradě pomocí zvlhčovače nebo mlhovací fontánky, poté, když už se rostliny bujně rozrostou, si vlhké klima udrží samy.
V tomto typu zimní zahrady, která sice rostlinám neposkytuje vysokou vlhkost vzduchu, ale zato potřebný dostatek světla, můžeme pěstovat například dracény, filodendrony, zelence, šáchor, potos, monsteru, kaláteu či kořenokvětku. Rostliny se v tomto případě nemusí všechny tísnit u okna, ale můžeme je rozestavět od vyšších po nižší, až nám vznikne bujná džungle, která napomůže k čištění vzduchu v celém domě.
Prostor s takovými podmínkami mohou vyplnit ty rostliny, pro které v běžných teplých prostorách jen těžko hledáme vhodné místo. Patří sem tedy například bramboříky, kamélie nebo věncovce. Přezimovat zde přitom mohou středozemní rostliny, které nejsou odolné vůči silnějším mrazům a přitom vyžadují zimní odpočinek v chladném prostředí. K těmto rostlinám tak patří zejména myrta, citrusy, olivovník, vavřín, rozmarýn, fíkovník a granátovník. Tyto rostliny zkrášlí v zimním období kousek této uzavřené zahrady a zjara nás pak přivítají v mnohem lepší kondici.
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře