Náš TIP
Rostliny do zimní zahrady

Zimní zahrada rozšíří naše bydlení, které umně propojí s nejbližším venkovním okolím. V zimní zahradě můžete relaxovat podobně jako v obývacím pokoji a můžete zde i pěstovat celou řadu rostlin.

Vysoká teplota i vlhkost vzduchu

V zimní zahradě, která je vytápěná, můžeme vedle všech druhů pokojových rostlin pěstovat například orchideje, ledviník, aukárie, parožnatky, banánovníky, fíkusy, tillandsie, bambusy a další rostliny vyžadující vlhký vzduch. Ze začátku je ještě třeba zvyšovat vlhkost v zimní zahradě pomocí zvlhčovače nebo mlhovací fontánky, poté, když už se rostliny bujně rozrostou, si vlhké klima udrží samy.

Vysoká teplota a nižší vlhkost vzduchu

V tomto typu zimní zahrady, která sice rostlinám neposkytuje vysokou vlhkost vzduchu, ale zato potřebný dostatek světla, můžeme pěstovat například dracény, filodendrony, zelence, šáchor, potos, monsteru, kaláteu či kořenokvětku. Rostliny se v tomto případě nemusí všechny tísnit u okna, ale můžeme je rozestavět od vyšších po nižší, až nám vznikne bujná džungle, která napomůže k čištění vzduchu v celém domě.

Nižší teplota i vlhkost vzduchu

Prostor s takovými podmínkami mohou vyplnit ty rostliny, pro které v běžných teplých prostorách jen těžko hledáme vhodné místo. Patří sem tedy například bramboříky, kamélie nebo věncovce. Přezimovat zde přitom mohou středozemní rostliny, které nejsou odolné vůči silnějším mrazům a přitom vyžadují zimní odpočinek v chladném prostředí. K těmto rostlinám tak patří zejména myrta, citrusy, olivovník, vavřín, rozmarýn, fíkovník a granátovník. Tyto rostliny zkrášlí v zimním období kousek této uzavřené zahrady a zjara nás pak přivítají v mnohem lepší kondici.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.
 • 15. 11. 2018 Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce
  Rozkvetlé cibuloviny už jsou takovou každoroční tradicí českých Vánoc. Přinesou domů hřejivý dotek jara a bývá na ně potěšující podívaná. Kouzlo vánočního času může zpestřit i rozkvetlý hvězdník...
 • 15. 11. 2018 Vánoce v přírodním stylu Vánoce v přírodním stylu
  Pro toho, kdo nechce mít Vánoce v samém lesku, třpytu a křiklavých barvách, je tu možnost vyzdobit si vánoční domov v přírodním stylu. Milujete přírodní materiály a smysl pro fantazii...
 • 15. 11. 2018 Stavba bazénu na podzim Stavba bazénu na podzim
  Možná si říkáte, že stavět bazén na podzim není zrovna dobrý nápad. My vám však uvedeme několik zásadních důvodů, proč je právě toto roční období pro stavbu bazénu tím nejvhodnějším.
 • 14. 11. 2018 Kouzelné bydlení ve stylu Provence Kouzelné bydlení ve stylu Provence
  Provensálský styl bydlení se začíná usazovat v řadě českých interiérů. Může za to jím ztělesněná křehkost francouzského domova plná vůní, barev a přírodních motivů. Jak si tento romantický...
 • 13. 11. 2018 Léčivé domácí produkty z rýmovníku Léčivé domácí produkty z rýmovníku
  Rýmovník se v poslední době stává velice oblíbenou bylinou. Přírodním způsobem totiž spolehlivě nahradí všemožné léky proti nachlazení. Jak si připravit léčivé domácí produkty...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací