Náš TIP
Rychlé a efektivní mytí oken

Mytí oken je součástí důkladného jarního úklidu. Nablýskaná okna bez jediné skvrnky nečistot by tak měla mít každá správná hospodyňka. Jak v rámci jarního úklidu docílit zcela čistých oken rychle a efektivně?

Příprava k mytí oken

Mytí oken se nedoporučuje za každého počasí. Okna by se neměla mýt ani v mrazu ani v přílišném horku. Proto abychom mohli přistoupit k bezproblémovému mytí oken, potřebujeme mít k dispozici kvalitní žebřík či bezpečné schůdky. Ještě před mytím oken se zaměříme na setření prachu z garnyží a tyčí na záclony a závěsy. Protože umytá okna nebudou mít za zešedlými záclonami ten správný efekt, vyplatí se současně záclony i závěsy vyprat. Při čištění garnyží se zaměřte také na odstranění prachu a případných pavučin z nejvyšších míst okolo oken, na která si jinak nevzpomenete.

Pokud máte místo záclon a závěsů žaluzie, umyjte je ještě před mytím oken. Mýdlovou vodou pak umyjte také parapety.

Rychlé a efektivní mytí oken

Poté už se pusťte do mytí rámů (kromě těch dřevěných) mýdlovou vodou nebo speciálními šetrnými přípravky. Rozhodně nepoužívejte písek na nádobí. Rámy oken vyčistěte opatrně, a to nejlépe utěrkou z mikrovlákna.

Pak už se věnujte mytí skel. K dispozici tak je třeba mýt rozmývák (návlek na stěrku s hustým chlupem) a také kvalitní a šetrnou stěrku. Pro závěrečné leštění pak přijde vhod opět utěrka z mikrovlákna. Na rozmývák (nebo houbičku či utěrku z mikrovlákna) naneste speciální mycí přípravek a krouživými pohyby jím čistěte sklo. Voda by přitom neměla stékat dolů. Při této fázi vytvoříte pěnu, kterou pak z oken setřete stěrkou se šetrným gumovým lemem. Okno pak opět krouživými pohyby vyleštíte dosucha – klidně s pomocí speciálních leštících přípravků. K lesklému povrchu napomáhá i ocet, takže ho můžete pár kapek přidat do vody s přípravkem. Ocet navíc efektivně zbavuje okna nečistot.

Jestliže se budete držet tohoto postupu, nebude už vás mytí oken trápit. Navíc právě kvalitní a šetrná stěrka zabraňuje vzniku snad nekonečných šmouh...

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací