Náš TIP
Sedací nábytek k jídelnímu stolu

U jídelního stolu trávíme časté setkávací chvilky s rodinou, při kterých se chceme cítit co nejpohodlněji. Právě proto je výběr sedacího nábytku k jídelnímu stolu tak důležitý.

Pěkný a pohodlný sedací nábytek

Každý vybraný kousek sedacího nábytku k jídelnímu stolu, který nám svým vzhledem padne do oka, bychom si zároveň měli i vyzkoušet. I ten sebekrásnější designový sedací nábytek totiž může postupem času zničit naše záda. Ten správný nábytek k jídelnímu stolu by měl totiž splňovat pravidla ergonomie, do kterých spadá správná výška židle, šířka sedáku a opěradla, a to včetně jejich sklonu. Každému z nás ještě navíc vyhovuje při sezení něco jiného.

Vedle těchto vlastností by měl být sedací nábytek i dostatečně pevný. Někdy jej totiž používáme i jako stupínek. Hmotnost a rozměr sedacího nábytku jsou důležité také ve vztahu k interiéru. Zatímco do velké místnosti můžeme bez problémů zvolit rozměrný sedací nábytek, do menších prostorů volíme nábytek subtilnější. Při častém přemisťování sedacího nábytku nám zase bude spíš vyhovovat ten lehčí, který snadno uzvedneme jednou rukou.

Současný sedací nábytek k jídelnímu stolu

Aktuální trendy sedacího nábytku jsou velmi pestré a odvíjí se podle toho, kam si chceme sedací nábytek umístit. Jiný design a materiál se tak hodí do moderního bytu v minimalistickém stylu, jiný zase na chalupu.

V obchodech tak najdete nepřeberné množství židlí rozmanitých tvarů, barev a materiálů, a tak je opravdu z čeho vybírat. O vaši pozornost se tak budou přetahovat židle částečně čalouněné, s výpletem, kovové i z plastu. Vedle střízlivého stylu židlí zažívají svůj boom židle historizujícího charakteru, které zajisté zaujmou nejednu vaši návštěvu. Aktuálně jsou velmi populární také skořepinové židle, u nichž opěrák a sedák tvoří jeden celek. Tyto pevné židle jsou velmi oblíbené především díky svému minimalistickému vzhledu.

Vybírat můžete také mezi pohodlnými židlemi s područkami nebo bez, k jídelnímu stolu se skvěle hodí také polokřesílka, na kterých pak můžete strávit i příjemnou chvilku s knihou. Klasické židle však můžete třeba právě na chalupě vyměnit za rovnou nebo rohovou rustikální lavici. A doplnit ji můžete třeba i o roztomilá štokrlátka. Pokud rádi a často zvete domů početné návštěvy, pořiďte si i několik skládacích židlí nebo jednoduchých sedátek, ať jste zkrátka připraveni na všechno.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 05. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací