Náš TIP
Slavnostní velikonoční prostírání

Velikonoční svátky si doslova koledují o slavnostní tabuli v jarních tónech. Stejně jako v případě ostatních dekorací se i tady nabízí celá řada inspirace, jak si užít slavnostního velikonočního menu na stole s úchvatným prostíráním.

Květiny jako poslové jara

Ve středu takové slavnostní velikonoční tabule by rozhodně neměly chybět květiny. A čím více jich bude, tím lépe. Prim v centru jídelního stolu tak může hrát velká kytice ve váze, pestrobarevný velikonoční věnec či jiná originální květinová dekorace. Vše by mělo být ideálně živé a vonící svěží přírodou. V nouzi však můžeme sáhnout i po umělých květinách. Na stole nám v tomto jarním a nadcházejícím velikonočním období udělají největší parádu narcisy, tulipány, hyacinty, pomněnky či sedmikrásky. Květiny pak mohou být dozdobeny sisalem, slámou, březovými větvičkami, zlaticí, dekorativními peříčky nebo křepelčími vajíčky.

Tabule se vší symbolikou

Na svátečně prostřeném jídelním stole by vedle květin jakožto symbolů jara neměly chybět ani další symboly tohoto významného svátku. Patří k nim beránek (jeden ze symbolů Ježíše Krista), zajíček (dle pohanských rituálů oslavuje příchod jara), kuřátko (symbol nového života), kříž (připomíná, že Ježíš zemřel mučednickou smrtí na kříži), vajíčka (symbol nového života, neboť samo zárodek života obsahuje), ale také mazanec (symbol slunce; zadělává se na Bílou neděli ze stejného těsta jako vánočka), vzrostlé osení (počátek zemědělských prací) či zapálené svíčky (oheň jako symbolika vítězství Ježíše Krista nad temnotou a smrtí).

Trendy pro letošní Velikonoce

Všem těmto symbolům to na slavnostně vyzdobeném jídelním stole bude slušet právě díky přírodnímu stylu, který letošním velikonočním svátkům tolik fandí. Sázkou na jistotu jsou tedy přírodní materiály, jednobarevné textilie a svěží jarní barvy.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

18. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací