Náš TIP
Slavnostní velikonoční prostírání

Velikonoční svátky si doslova koledují o slavnostní tabuli v jarních tónech. Stejně jako v případě ostatních dekorací se i tady nabízí celá řada inspirace, jak si užít slavnostního velikonočního menu na stole s úchvatným prostíráním.

Květiny jako poslové jara

Ve středu takové slavnostní velikonoční tabule by rozhodně neměly chybět květiny. A čím více jich bude, tím lépe. Prim v centru jídelního stolu tak může hrát velká kytice ve váze, pestrobarevný velikonoční věnec či jiná originální květinová dekorace. Vše by mělo být ideálně živé a vonící svěží přírodou. V nouzi však můžeme sáhnout i po umělých květinách. Na stole nám v tomto jarním a nadcházejícím velikonočním období udělají největší parádu narcisy, tulipány, hyacinty, pomněnky či sedmikrásky. Květiny pak mohou být dozdobeny sisalem, slámou, březovými větvičkami, zlaticí, dekorativními peříčky nebo křepelčími vajíčky.

Tabule se vší symbolikou

Na svátečně prostřeném jídelním stole by vedle květin jakožto symbolů jara neměly chybět ani další symboly tohoto významného svátku. Patří k nim beránek (jeden ze symbolů Ježíše Krista), zajíček (dle pohanských rituálů oslavuje příchod jara), kuřátko (symbol nového života), kříž (připomíná, že Ježíš zemřel mučednickou smrtí na kříži), vajíčka (symbol nového života, neboť samo zárodek života obsahuje), ale také mazanec (symbol slunce; zadělává se na Bílou neděli ze stejného těsta jako vánočka), vzrostlé osení (počátek zemědělských prací) či zapálené svíčky (oheň jako symbolika vítězství Ježíše Krista nad temnotou a smrtí).

Trendy pro letošní Velikonoce

Všem těmto symbolům to na slavnostně vyzdobeném jídelním stole bude slušet právě díky přírodnímu stylu, který letošním velikonočním svátkům tolik fandí. Sázkou na jistotu jsou tedy přírodní materiály, jednobarevné textilie a svěží jarní barvy.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

18. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 5. 2019 Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady
  Barvínkovec růžový je rostlinou obsypanou něžnými květy. Ty mohou zpestřit naše balkóny i zahrádky. S trochou péče je svými barvami něžně prosvítí a budou je zdobit až do podzimu.
 • 19. 5. 2019 Pěstování cuket Pěstování cuket
  Právě nyní nastává vhodný čas pro výsev a výsadbu cuket. Tato zdraví prospěšná zelenina s jasně žlutými květy potěší nejen všechny milovníky grilování. Vzhledem k velkému obsahu vody...
 • 19. 5. 2019 Zelené záhony na stěnu Zelené záhony na stěnu
  Zelené záhony neboli vertikální zahrady na stěnách interiéru si čím dál tím víc získávají na oblibě. Out naopak začínají být interiéry s pokojovými květinami rozesetými bez ladu a skladu.
 • 18. 5. 2019 Spánek s vůní léčivé dřeviny zirbe Spánek s vůní léčivé dřeviny zirbe
  Chcete se vyspat do růžova a užít si odpočinek s léčivou vůní? Pak při vybavení vaší ložnice sáhněte po nábytku z dřeviny zirbe, která se pomalu, ale jistě stává nejoblíbenějším materiálem...
 • 16. 5. 2019 Nádobí jako dekorace ve venkovské kuchyni Nádobí jako dekorace ve venkovské kuchyni
  Kuchyně ve venkovském stylu jsou jako stvořené pro parádní výstavku z rozličných kusů nádobí s nádechem starých časů. Zatímco se tak v městském bytě snažíme spíše prakticky...
 • 24. 4. 2019 Zařizování verandy Zařizování verandy
  Veranda rozšiřuje obývací prostor většinou u chat a chalup. Jak si ji zařídit, aby sloužila k příjemnému odpočinku?


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací