Náš TIP
Snůška tipů pro krásné Vánoce III

Proto aby vaše Vánoce byly originální, hravé a nápadité, je třeba popustit uzdu fantazie. V minulých dílech našeho vánočního seriálu jsme si ukázali, jak si domov zkrášlit originálně laděnou vánoční hvězdou či jak si vchod do domu zpestřit bělostnou čemeřicí. Dnes se podíváme na další tipy, kterými si nadcházející vánoční svátky můžeme udělat zas o něco kouzelnější.

Vánoce v květináči

Proto aby se celá vaše zahrada oděla do slavnostního vánočního tónu, je třeba využít zejména všech přezimujících rostlin (nejen) v nádobách, které se mohou hravě stát součástí vaší dekorace. Vhod tak přijdou například stálezelené zimostrázy, smrky, jedle, borovičky, cypřiše nebo jalovce.

Všechny tyto rostliny můžete zkrášlit vánočními ozdobami, které běžně dáváte na svůj vánoční stromeček. Hodit se budou i různobarevné vlhku odolné mašle i různé přírodní ozdoby – třeba v podobě ořechů či koleček sušených citrusů. Kolem takto nazdobených keřů a stromků pak můžete ovinout řetězy s elektrickými světélky, které dodají celé dekoraci tu pravou slavnostní korunu.

Zasněžené smrčky s čepicemi

Obzvláště smrky sivé (Picea glauca „Conica“) jsou oblíbenou součástí českých Vánoc. Parádu udělají zejména přímo u vchodu do domu a doplní tak třeba vánoční věnec na dveřích či smrkovými girlandami ozdobená zábradlí.

Jakmile si takový malý smrček zakoupíte v obchodě, stačí mu jen dodat ten správný slavnostní květináč, jehož hlínou zaplněný povrch můžete doplnit i o barevný sisál. Letošním trendem jsou také veselé čepičky s bambulemi v tradičních vánočních barvách, které můžete posadit na špičku smrčku. Proto aby byl celkový dojem dokonalý, postříkejte smrk umělým sněhem nebo si počkejte na ten opravdový.

Vánoční lavička

Vánočními dekoracemi můžete ozdobit i venkovní lavičku, která v zimě nebude mít jiného využití. Slušet jí budou květináče v barevných nebo jemně přírodních odstínech. Krásně v nich bude vypadat třeba vřes, který vám zpestří nejen období vánoční. Dokonalou atmosféru pak pomohou dotvořit různé věnečky a věnce spletené třeba z výhonů vinné révy.

Kouzlo romantiky

Jakmile si budete chtít užít trochu vánoční romantiky v zimní zahradě, stačí si třeba v keramickém květináči zapálit svíčku a působivá krása je na světě. Vyhnete se navíc umělému osvětlení, které přece jen tak trochu nabourává kouzlo starých dobrých Vánoc.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

11. 12. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací