Náš TIP
Spánek s vůní léčivé dřeviny zirbe

Chcete se vyspat do růžova a užít si odpočinek s léčivou vůní? Pak při vybavení vaší ložnice sáhněte po nábytku z dřeviny zirbe, která se pomalu, ale jistě stává nejoblíbenějším materiálem pro výrobu postelí nejen v západní Evropě.

Léčivá dřevina zirbe

Borovice zirbe (Pinus cembra) je poměrně vzácným typem borovice, který se dožívá velmi vysokého věku a roste především v Alpách. Tato pozoruhodná dřevina vás sice neohromí svou tvrdostí, zato má však až zázračně pozitivní vliv na člověka během spánku. Dřevo zirbe totiž obsahuje látku pinosylvin, která má velice podmanivou vůni. Navíc podle vědeckých studií dokáže tato látka snížit tepovou frekvenci zhruba o 3 500 tepů během osmi hodin spánku. To odpovídá asi jedné hodině srdeční aktivity.

Prostředí jako stvořené k odpočinku

Pokud si do ložnice pořídíte nábytek ze dřeva zirbe, uděláte hodně pro své fyzické i psychické zdraví. Obklopíte se přírodou a budete moci načerpat bioaktivní sílu vzácného a léčivého dřeva zirbe. Abyste jeho pozitiv mohli čerpat bez omezení, vybírejte si do ložnice výhradně nábytek bez kovových spojů a povrchové úpravy. Jen tak bude dřevo moci volně dýchat a blahodárně působit na váš organismus. Celkový efekt pak můžete znásobit využitím kvalitních ortopedických matrací a správnou volbou neméně kvalitního ložního prádla.

Spánek plný vůní

Léčivá látka pinosylvin, která je ve velké míře obsažena v pryskyřici a jehličí, výrazně provoní vaši ložnici a navodí vaše tělo na kvalitní spánek. Uvolňovaná esence navíc ničí choroboplodné zárodky, působí desinfekčně a odpuzuje hmyz. Díky vlivu látky pinosylvin na lidský organismus je spánek mnohem klidnější a hlubší. Dřevo zirbe působí také proti stresu, příjemně uvolňuje tělo i mysl. Dřevina zirbe je přitom výrazně antibakteriální a vhodná i pro alergiky.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

18. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 18. 6. 2019 STOP anglickým trávníkům II STOP anglickým trávníkům II
  Nejenže milovníci anglických trávníků spotřebují pro chlouby svých zahrad obrovské množství vody, ale škodí i životnímu prostředí. Na rozdíl od polykulturních trávníků, květinových zahrad a luk,...
 • 17. 6. 2019 Lahodné a zdraví prospěšné třešně Lahodné a zdraví prospěšné třešně
  Slaďoučké červené až temně rudé třešně patří mezi nejoblíbenější ovoce dětí i dospělých. Nejenže báječně chutnají, ony mají i velice pozitivní vliv na naše zdraví.
 • 14. 6. 2019 Zahradní houpačky, křesla a sítě Zahradní houpačky, křesla a sítě
  Každá správná zahrada by rozhodně neměla být jen o práci, ale měla by svádět k zábavě i k odpočinku. Na žádné z nich by tak neměla chybět stylová a pohodlná zahradní houpačka,...
 • 9. 6. 2019 Bezúdržbové terasy Bezúdržbové terasy
  Pro všechny, kteří si po náročném dni chtějí užít trochu toho klidu a pohodlí na terase nebo u bazénu, jsou tady terasy s požadavkem na téměř zanedbatelnou péči.
 • 23. 5. 2019 Pleteniny v interiéru Pleteniny v interiéru
  Pleteniny váš interiér příjemně zútulní a zahřejí. Dodají mu šmrnc i kapku hravosti. Není se čemu divit, že se pletenin chopili i světoví designéři a osvěžili jimi nejeden interiér. Oblečete...
 • 22. 5. 2019 Přímořský styl v interiéru Přímořský styl v interiéru
  Čas dovolených se pomalu, ale jistě blíží. Naladit se na ni můžeme začleněním přímořského stylu do interiéru našich domovů. Prohřejeme jej a sebe navnadíme na báječné dny strávené na rozpálené...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací