Náš TIP
Správná orientace pokojů

Ač by se mohlo zdát, že směřování pokojů ve vašem bytě či domě, není důležité, opak je pravdou. Správná orientace pokojů má totiž kolikrát na svědomí jak práci se světlem v interiéru, tak s vaší psychikou. Jak tedy bydlet správně?

Obývací pokoj na jih

Ty místnosti, ve kterých trávíte nejvíce času, by měly směřovat na jih nebo na jihozápad. Při této orientaci totiž slunce osvětluje místnost po většinu dne, takže v ní můžete setrvat až do pozdního večera. Toto směrování pokoje tak oceníte nejvíce v zimě, kdy centrální část domova působí nejsvětleji a také nejtepleji. Na jih nebo jihozápad by tak měl směřovat především obývací pokoj. Při jeho výbavě navíc můžete použít i světlé barvy, které odrážejí světlo. Pro zachování prosvětleného dojmu místnosti zabraňte přílišnému hromadění nábytku. Jestliže tedy váš obývací pokoj směřuje na sever, můžete to chytře prohřát i pomocí vhodně zvolených doplňků a barev.

Kam s kuchyní?

Kuchyně ocení orientaci na východ, severovýchod či na sever. Nejlepší je přitom směřování kuchyně na východ či severovýchod. V takovém případě totiž pustíte do kuchyně jen východní slunce, které nemá takovou sílu, takže se kuchyně nebude přehřívat. Už samotné spotřebiče jsou totiž přílišným zdrojem tepla. Lepšího větrání kuchyně pak dosáhnete ideálně tím, že okna z kuchyně necháte směřovat do různých světových stran. Problémem však není ani kuchyně směřující na jih. Potraviny si zkrátka v takovém případě schováte do chladnější spíže. Stínění interiéru před prudkým sluncem zase dopomohou žaluzie nebo rolety. Z odvodem pachů při vaření si zase poradí odtahová digestoř.

Ložnice a dětský pokoj

Ložnice by měla být ideálně orientovaná na východ. Nebude tak ráno ani večer příliš prohřátá a vám se bude příjemně usínat. Dětský pokoj zase volte orientovaný na jih. Je určený pro hraní, spaní i studium, měl by tedy nabídnout jak dostatek světla, tak dostatek tepla a pohodlí.

Hlavní je váš pocit

Přes všechna pravidla o směřování jednotlivých místností je však přece jen důležitý váš vlastní pocit. A tak se v prvé řadě řiďte jím a až když zjistíte, že vám z nějakého důvodu nedělá pobyt v některé z místností dobře, zkuste jí proměnit.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 09. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací