Náš TIP
Správná rohožka a péče o ni

Nechcete si každou chvíli kupovat novou rohožku? Naučte se o tu starou správně pečovat.

Podzim a zima – rohožka v hlavní roli

Nastupuje chladnější a deštivější období, proto už rohožka před vstupem do bytu či domu začne hrát mnohem zásadnější roli. V případě, že bydlíte v bytovce, vyplatí se mít jednu společnou rohožku venku před vchodem a druhou svou před vstupem do bytu. Ta spodní by vaše boty měla zbavit většiny bláta, listí, sněhu a další špíny, rohožka před vaším bytem pak odvede zbytek práce. Přesto se pak ještě vyplatí mít doma v předsíni speciální plastovou rohožku, na kterou pokládáme zespodu špinavé a promoklé boty.

Rohožka z odolného materiálu

Vzhledem k tomu, že venkovní rohožka musí čelit té největší špíně, musí být ze značně odolného materiálu. Před vchodové dveře do domu nebo bytovky se tak doporučuje pořídit si nejlépe rohožku z recyklovaného polypropylenu nebo betonu plněného sekanými vlákny.

Také rohožka před vstupem do vaší domácnosti musí být odolná, i když už ne tolik jako ta před domem. Můžete tak zvolit například rohožku ze syntetických vláken, nebo rohožku z přírodních materiálů (juta, bambusové vlákno).  

Správná péče o rohožku

Za to, že vás obě rohožky zbaví nečistot a nepustí je až k vám domů, je třeba se o ně dobře postarat. Především v zimním období se tak doporučuje rohožky pořádně vyčistit a osvěžit pomocí speciálního čističe. Existují dokonce také čističe, které vaší rohožce dodají příjemnou vůni. S důkladnou péčí vám rohožka vydrží i několik let.

Šetřete práci i peníze

A protože podzim a s ním i typické plískanice klepou na dveře i okna, je třeba si právě teď pořídit pořádně kvalitní novou rohožku, pokud vám už ta stará vypověděla službu. Pamatujte, že správná rohožka vyčistí i více než 80 % nečistot z vašich bot! Pamatujte na toho, kdo u vás musí vytírat chodbu a schodiště – a usnadněte mu práci.

18. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací