Náš TIP
Správné čištění kuchyňských spotřebičů I

Pokud si jdete koupit nějaký ten nový kuchyňský spotřebič, možná že už v obchodě přemýšlíte, jak moc obtížné bude jej čistit. Kolikrát tak estetickou stránku přebije ta praktická. S čištěním kuchyňských spotřebičů to však vůbec nemusí být komplikované, stačí znát pár osvědčených tipů.

Čištění hned po zašpinění

Myčky na nádobí, lednice, trouby, sporáky, varné desky, digestoře, konvice, ... I když je používáte šetrně, nečistotám se nevyhnete. Zkuste se jich ale zbavit co nejdříve, zápasy s usazenou špínou nemusejí vždy končit vaším úspěchem.

Šetrné čištění sporáku

Pokud jste si po vaření či smažení zašpinili sporák, počkejte, až vychladne, a hned poté odstraňte nečistoty tekutým pískem a houbičkou šetrnou k typu povrchu vašeho sporáku. Postupujte šetrně tak, abyste ho nepoškrábali. Vedle tekutého písku seženete určitě i speciální a k podobným povrchům šetrné čisticí přípravky, které si hravě poradí i se špínou kolem hořáků.

Jemné čištění nerezových ploch

Šetrné čištění bez drastických drátěnek provádějte především v případě nerezových ploch, na jejichž povrchu je všechno příliš vidět. Sáhněte po speciálních čisticích prostředcích a vyvarujte se použití hrubých tekutých písků. Kuchyňské spotřebiče s nerezovými plochami čistěte opatrně za použití šetrných utěrek z mikrovlákna, které zanechají lesklý nerezový povrch čistý a nepoškozený.

Speciální čištění sklokeramických varných desek

Podobná míra opatrnosti se vyplatí i v případě čištění povrchu sklokeramických desek, kdy je dobré dát při pravidelné údržbě přednost speciálním čisticím přípravkům určeným právě pro varné desky. Na větší nečistoty lze použít speciální škrabku na sklokeramické desky, při čištění menších nečistot si vystačíte s houbičkou namočenou ve vodě nebo některém speciálním čisticím přípravku. Pokud nechcete přijít o jemný a lesklý povrch bez rýh, zapomeňte na používání drsných houbiček, drátěnek a samozřejmě i tekutého písku.

22. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací