Náš TIP
Stylová zahradní ohniště

Opravdu teplé dny už o sobě brzy dají vědět a sezóna všech milovníků grilování se rozjede naplno. Jestliže si i vy chcete užít příjemné chvilky na zahradě u něčeho dobrého, jsou pro vás tou pravou volbou stylová zahradní ohniště.

Stylové grilování v zahradě

Díky zahradním ohništím si všichni milovníci táboráků mohou dosyta vychutnat atmosféru otevřeného ohně. Výběr zahradních ohnišť je dnes už velmi bohatý, nabízeny jsou hned v několika variantách. Výhodou těchto typů ohnišť je především jejich snadná přenosnost, díky které mohou dle potřeby měnit své místo v zahradě. Stylová zahradní ohniště navíc berou ohledy i na vaši bezpečnost a také na bezpečnost bezprostředního okolí. A pokud budete dobře vybírat, kolikrát i slušně ušetříte. Oheň ze snadno přenosného zahradního ohniště přitom skvěle poslouží také jako stylový zdroj světla a tepla ve vaší zahradě či na terase.

Výběr zahradního ohniště

Ideální volbou do vaší zahrady jsou otevřená ohniště s masivní ocelovou konstrukcí. Jsou velmi stabilní a tedy i bezpečná. Tradičně mívají tři nožky, díky kterým je topeniště umístěno vysoko nad terénem, takže nehrozí jeho poškození. Při výběru vhodného zahradního ohniště je třeba z praktických důvodů dbát také na dostatečný průměr ohniště a také na jeho hloubku. Pokud budou míry dostačující, nemusíte se obávat, že se vám podaří udělat i velký oheň, který však bude dobře chráněný před větrem. Některá ohniště se přitom hodí spíše na grilování větších kusů masa a zeleniny, na jiných si pohodlně opečete třeba i špekáčky. Taková zahradní ohniště dobře fungují například ve spojení s roštem či trojnožkou na klasické grilování nebo na přípravu jídla v kotlíku.

Pohodlné a bezpečné grilování

K řadě zahradních grilů můžete společně zakoupit také pohrabáč pro snadnou manipulaci se dřevem. Ochranu proti jiskrám přitom zajišťuje ochranná síťka a poklop. Některá zahradní ohniště bývají doplněna i o zajímavé perforace, které při plápolajícím ohni vykouzlí nádherné efekty.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay)

24. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací